FotoGłogówWizyta Prezydenta RP

Historyczna wizyta Prezydenta RP w Głogowie – został przyjęty z honorami i nagrodzony brawami3 min na czytanie

Historyczna wizyta Prezydenta RP w Głogowie – został przyjęty z najwyższymi honorami i nagrodzony brawami 3

Prezydent RP Andrzej Duda po raz pierwszy w Głogowie. To była niewątpliwie historyczna wizyta. Co prawda w 2017 roku gościł w Hucie Miedzi Głogów, ale jak sam przyznał, nie traktował tej wizyty jak odwiedzin naszego miasta.

– Dla mnie odwiedziny w Głogowie są właśnie dzisiaj – to spotkanie z państwem. Element, który dla mnie jest najważniejszy, choć oczywiście cieszę się z rozwoju przemysłu zwłaszcza, kiedy jest nowoczesny i prowadzi do tego, że ciężka produkcja jest coraz bardziej ekologiczną i przyjazną dla mieszkańców. Liczę, że dzięki tamtej inwestycji i otwartym piecom powietrze w Głogowie będzie ulegało stopniowej poprawie – mówił.

Radoxim 3

Nie obyło się bez nawiązań do polskiej sceny politycznej. Prezydent podkreślał, że Polska chce liczyć się w Unii Europejskiej. Wspominał o tym, że demokracja w naszym kraju ma się dobrze, a udział w wyborach zarówno europejskich jak i na niższym szczeblu, chociażby samorządowym, jest niezwykle ważny.

– Chciałem państwu podziękować za wspaniały udział w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. Dziękuję, bo te 45 proc. to było dwa razy tyle, co szło nas do tej pory do wyborów. Pokazaliśmy tutaj na miejscu, ale przede wszystkim całej zjednoczonej Europie, że te sprawy nas interesują, że czujemy się częścią Europy, że chcemy głosować – dziękował.

Przemówienie Prezydenta RP było co chwilę przerywane i nagradzane brawami.
MK

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Foto