Sport

Hit transferowy Chrobrego? Jaka Kolenc ze Słowenii dołączył do zespołu2 min na czytanie

Hit transferowy Chrobrego? Jaka Kolenc ze Słowenii dołączył do zespołu

Jaka Kolenc ze Słowenii został nowym piłkarzem Chrobrego Głogów. 26-letni środkowy pomocnik, wicemistrz kraju z ND Gorica, mający 112 meczów w Prva Lidze i 7 w eliminacjach do Ligi Europy podpisał z klubem roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.  

Jaka Kolenc całą swoją dotychczasową karierę spędził w rodzinnym kraju, w dodatku przez większość czasu w jednym klubie – ND Gorica. W ostatnim sezonie awansował z nim do PrvaLigi. Na koniec jego zespół zajął drugie miejsce w drugiej lidze słowackiej, które premiowało udziałem w barażach o awans. ND Gorica w dwumeczu pokonała NK Triglav 6:1, a Jaka Kolenc zdobył jedną z bramek. Całe rozgrywki ligowe zakończył na bilansie 22/1, w większości spotkań będąc w wyjściowej jedenastce.

Radoxim 5

26-letni pomocnik od początku do końca był piłkarzem tego jednego klubu. Tylko dwa razy, w sezonach 2013/14 i 2014/15, był wypożyczany do innych drużyn, NK Brda i NK Tolmin. 

Największe sukcesy przyniosła mu obecność w Goricy z wicemistrzostwem Słowenii 2017 na czele. W barwach ND Gorica po raz pierwszy pokazał się na arenie międzynarodowej, biorąc udział w eliminacjach do Ligi Europy. Wystąpił wtedy w przegranym spotkaniu z FK Molde. W kolejnych latach zagrał jeszcze w sześciu innych meczach kwalifikacyjnych do LE, rywalizując z Maccabi Tel Awiw, Shirakiem Giumri i Panioniosem Ateny. 

Dla ND Gorica nieprzerwanie grał od połowy 2015 roku. Po tych dwóch wypożyczeniach stał się podstawowym zawodnikiem rywalizującego w najwyższej lidze klubu, występując kolejno w 23, 31, 22 i 33 meczach. Po sezonie 2018/19 drużyna spadła do drugiej ligi, Kolenc w niej pozostał i po kolejnym roku pożegnał się z nią szybkim awansem do PrvaLigi. 

Ponadto do zespołu dołączył 18-letni bramkarz Kacper Bieszczad, który został wypożyczony do Chrobrego Głogów. Urodzony w Krośnie zawodnik w ostatnich latach występował w Zagłębiu Lubin.
RED
źródło: Chrobry Głogów

Zobacz inne

Więcej w Sport