FotoSława

Honorowe odznaczenia na początek święta miasta. Wśród nagrodzonych Jerzy Górski3 min na czytanie

Honorowe odznaczenia na początek święta miasta. Wśród nagrodzonych Jerzy Górski 1

W Szkole Podstawowej w Sławie odbyła się uroczysta inauguracja Dni Sławy, która rozpoczęła się koncertem zespołu „Sławianie” z okazji wydania płyty pn „Śpiewamy dla Sławy”. Potem tradycji stało się zadość – wręczane były godności Sławski Laur i honorowego obywatela gminy Sława.

Sławski Laur otrzymały następujące osoby: Edward Hetmański – mieszkaniec Kużnicy Głogowskiej urodzony w 1925 r. Do rodzinnej Wielkopolski powrócił w 1945 r i swoich bliskich odnalazł w Sławie gdzie się osiedlił. Od 1987 r jest członkiem Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Stanisław Karolczak mieszkaniec Przybyszowa. Wiele lat przepracował jako rzemieślnik służąc pomocą lokalnej społeczności. Antoni Orłowski – działacz środowisk kresowych ze Starego Strącza. Z jego inicjatywy obok kościoła w Starym Strączu w 2013 r stanął głaz i tablica upamiętniająca osoby pomordowane na dawnych kresach Rzeczypospolitej. Maciej Kaczorowski to mieszkaniec Sławy, wieloletni trener klubu UKS Sparta Sława. Wiesław Klecha mieszkaniec Spokojnej wieloletni prezes klubu Dąb Przybyszów. Klub prowadzi od 2015 r. Marek Szafer – mieszkaniec Kuźnicy Głogowskiej. Nauczyciel, trener, wychowawca młodzieży, przez kilka lat również trener klubu Sportowego Dąb.

Tytuły honorowego obywatela otrzymali Dorota i Jacek Łapińscy. Mieszkańcy Wrocławia, którzy w Sławie zadomowili się przed kilkunastoma laty nabywając ośrodek wczasowy Wratislavia w Radzyniu. Od tego czasu nie szczędzą sił i środków nie tylko w rozwój bazy turystycznej, ale zapewniają ogromną dozę kultury i rozrywki, gdyż są pomysłodawcami i organizatorami festiwalu „Las, Woda & Blues”. Jerzy Górski – mieszkaniec Głogowa, który od ponad 20 lat nierozerwalnie związany jest ze Sławą.

Na zakończenie uroczystości Piotr Dziełakowski zaprezentowaną wystawę fotograficzną „Żuraw w lesie”.
FED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Foto