Dzieje sięGłogów

Hospicjum? A może przejście podziemne? Miasto znów stara się o rządową pomoc1 min na czytanie

Hospicjum? A może przejście podziemne? Miasto znów stara się o rządową pomoc

Trzy wnioski do Funduszu Inwestycji Lokalnych złożył prezydent Głogowa. To już drugie podejście po takie wsparcie, bo w pierwszym Głogów nie otrzymał żadnych środków. Wtedy miasto złożyło dwa wnioski – na budowę hospicjum i na remont Neptuna. Oba po 10 mln zł.

Pierwszy z nich na budowę przejścia podziemnego w ciągu drogi DK 12 pod ul. Brama Brzostowska, wnioskowana kwota 4 mln zł.

Ponadto na działania inwestycyjne  przy Miejskim Ośrodku Rehabilitacji i Usług Specjalistycznych w celu poprawy dostępności architektonicznej przestrzeni i budynku publicznego dla osób niepełnosprawnych, wnioskowana kwota 902 tys. 500 zł

Jest też wniosek na budowę stacjonarnego Hospicjum w Głogowie na potrzeby nieuleczalnie chorych mieszkańców miasta, wnioskowana kwota 10 mln 805 tys. zł

Kiedy rozstrzygnięcie? Zgodnie z regulaminem Prezes Rady Ministrów, na podstawie rekomendacji Komisji do spraw Wsparcia Jednostek Samorządu Terytorialnego, składa dyspozycję wypłaty środków w terminie 30 dni od dnia otrzymania wniosków przez wojewodę.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się