Dzieje sięGłogów

Huczna gala z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów w Głogowie4 min na czytanie

Huczna gala z okazji Światowego Dnia Opieki Paliatywnej i Hospicjów w Głogowie

Dzień hospicjów przypada 12 października i dlatego w niedzielę (13.10.) Fundacja Hospicjum Głogowskie, która działa na rzecz budowy w naszym mieście stacjonarnego hospicjum, postanowiła zaprosić głogowian do świętowania tego dnia.

– Można było kupić wejściówki-cegiełki i wrzucić pieniądze do puszek – mówi o zbiórce funduszy podczas gali prezes Fundacji Hospicjum Głogowskie Aleksandra Glińska. Zaznacza, że na wybudowanie hospicjum potrzeba ponad 20 mln zł, a na koncie fundacja zgromadziła dotychczas około 180 tys. zł. – Mamy duże wsparcie władz miasta i dlatego wierzymy, że cel uda się zrealizować, bo hospicjum w Głogowie jest potrzebne. Teraz działa tylko domowe – tłumaczy Aleksandra Glińska.

Na scenie MOK wystąpiła szkoła tańca Al-Mara z Wrocławia. Pokazała show taneczne Show Crime Story Bang Bang. Wcześniej przedstawiciele fundacji zaprezentowali, co dotychczas wydarzyło się w urzeczywistnianiu idei naszego hospicjum, przedstawili dokonania i plany, przedstawili ludzi fundacji i wolontariuszy. Podziękowali sponsorom i pomocnikom sprawy. Pokazali, jak niezbędna jest placówka opieki paliatywnej w Głogowie i jak bardzo jej brakuje. Zapoznali również uczestników wieczoru z tym, jak nowoczesna medycyna paliatywna potrafi zmienić wszystko w naszym życiu i w życiu najbliższych, kiedy musimy poradzić sobie w trudnym okresie choroby i umierania. RED

Podziel się informacją ...
  • 111
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się