Dzieje sięGłogów

Hutnicze święto tuż-tuż. Czeka nas pełen wydarzeń weekend3 min na czytanie

Hutnicze święto tuż, tuż. Czeka nas pełen wydarzeń weekend 2

Już jutro, w piątek 10 maja w Głogowie odbędą się główne uroczystości z okazji Dnia Hutnika. Zarząd KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza mieszkańców regionu na szereg uroczystości religijnych i artystycznych.

W Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00 miła chwila dla wielu hutników, bowiem podczas specjalnej ceremonii za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków zawodowych wręczone zostaną jubileuszowe odznaczenia państwowe przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Ministra Energii a także jubileuszowe wyróżnienia przyznawane przez Prezesa Zarządu KGHM za długoletnią pracę w branży hutniczej i pracę zawodową. W uroczystej akademii uczestniczyć będą goście m.in.: z urzędów centralnych, parlamentarzyści, samorządowcy regionu Zagłębia Miedziowego, przedstawiciele duchowieństwa, kontrahentów i podmiotów Grupy Kapitałowej KGHM oraz rodziny odznaczonych.

Centralna hutnicza karczma piwna po oficjalnej uroczystości będzie gościć zawodową brać od godz. 18 w hali widowiskowo-sportowej. Dla panów do dyspozycji będzie centralna karczma piwna, panie zaś będą się bawić na centralnym combrze babskim. W programie wymyślne zabawy, konkursy, skecze oraz oryginalne gadżety i stroje, a całość połączona oryginalną muzyką z humorystycznymi tekstami nawiązującymi do historii i tradycji firmy.

Z kolei w niedzielę 12 maja. na godz. 12.30 w Kolegiacie p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny zaplanowano Mszę św. w intencji hutników i ich rodzin. Wieczorem zaś od 19.00 na głogowskim rynku odbędzie się Koncert Hutniczy ze specjalnym udziałem zespołu Raz Dwa Trzy, który zagra wraz z orkiestrą symfoniczną Icon pod dyrekcją Huberta Kowalskiego. Ponadto w programie występ Wiktorii Wróbel z Atelier Studio Talentów z Głogowa oraz Orkiestry Zakładowej Huty Miedzi Głogów. Gospodarzem tego wieczoru będzie znany z telewizji dziennikarz i konferansjer Maciej Kurzajewski.

Dzień wcześniej 11 maja można będzie pobawić się na górniczym koncercie w Legnicy. Tam w rynku, od godz. 19.00 wystąpią Anna Wyszkoni, Ania Rusowicz oraz Mateusz Ziółko.

Wstęp jest bezpłatny!

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się