Dzieje sięGłogów

I jak wypadł na egzaminie twój ósmoklasista? Dziś wyniki można sprawdzić w internecie1 min na czytanie

Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte bez problemów. Gimnazjaliści, trzymamy za was kciuki

Jedni uczniowie się cieszą, inni płaczą. Dlaczego? Bo dziś od godziny 10.00, zgodnie z harmonogramem Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zostały opublikowane wyniki tegorocznych egzaminów ósmoklasisty i egzaminów gimnazjalnych.

Wprawdzie na otrzymanie wyników swojego egzaminu uczniowie będą musieli poczekać do 19 czerwca, to jednak wyniki można sprawdzić już teraz. Za pośrednictwem strony internetowej Okręgowej Komisji Edukacyjnej – dla dolnośląskiego to: wyniki.oke.wroc.pl.

Aby zalogować się na stronie wyniki.edu.pl potrzebne będą: numer PESEL ucznia oraz hasło, które zostało podane w szkole. Zapewne dziś serwery komisji będą przeciążone, a wielu uczniów i rodziców będą przeżywać radości i rozczarowania. Można też zapytać o to nauczyciela, albo poczekać na zakończenie roku i dowiedzieć się wszystkiego ze świadectwa.

Ciekawe, ilu uczniów czuło dziś ból brzucha, ilu będzie bało się podać zdobyte wyniki w procentach swoim rodzicom. Trochę stresu było po egzaminie i w oczekiwaniu na jego efekty. Można jednak już zauważyć w mediach społecznościowych, uczniów, którzy chwalą się rezultatami egzaminów. Będą one, oprócz ocen, ważnym elementem w rekrutacji do wymarzonych szkół średnich.

Podziel się informacją ...
  • 24
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się