Dzieje sięFotoGłogów

Idą drogie święta. Ceny na głogowskich targowiskach i w marketach biją rekordy5 min na czytanie

Idą drogie święta. Ceny na głogowskich targowiskach i w marketach biją rekordy 8

– Wszystko poszło w górę! – nie mają litości handlowcy na miejskich targowiskach. I to przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy kosze wypełniają się po brzegi. Warzywa i owoce drożeją z miesiąca na miesiąc. Sprawdziliśmy, jakie ceny są w grudniu, tuż przed wigilią. Za główkę krajowego czosnku trzeba zapłacić w granicach 2 zł 50 gr – choć nieco tańszy dostaniemy „chiński”. Papryka 12 zł/kg, seler 4-5 zł/kg, buraczki 3-4 zł/kg, pietruszka 6 zł/kg, por 3 zł/szt., sałata 4 zł/szt., ogórki krajowe 12 zł/kg i w podobnej cenie… pomidory. Ziemniaki około 2-3 zł/kg.

Pani Stanisława (70 l.) wybrała się na zakupy, bo przygotowuje uszka oraz pierogi z grzybami. – Kupiłam pieczarki – pokazywała w siatce. I łapała się za głowę. Cena? To 10 zł/kg. – Nie mogłam uwierzyć, ale co miałam zrobić? – zastanawia się.

Taniej nie jest w marketach. Według portalu dlahandlu.pl, są wyższe niemal o 30 proc. niż w zeszłym roku. Podrożało właściwie wszystko.  tak, chleb podrożał o ponad 1,30 zł; bułka kajzerka o blisko 20 gr; śmietana 18 proc. prawie o 50 gr, a o ponad 50 gr zdrożało 10 jaj. Do tego mleko poszło w górę o niespełna 60 gr; makaron o ponad 1 zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się