Dzieje sięGłogów

Idzie zima. A bezdomni nocują w pustostanach nad Odrą2 min na czytanie

Idzie zima. A bezdomni nocują w pustostanach nad Odrą

Na dworze coraz zimniej. Bezdomni szukają schronienia. Nie wszyscy wybierają noclegownie. Jeden z nich koczuje w pustostanie w okolicach Neptuna. Obok budynku znajduje się wiele jego rzeczy. Dziś (30.11.) leżał w środku na posadzce przykryty stertą kołder. Twierdzi, że nie ma żadnych środków do życia. Nie ma pieniędzy, ale też… nie chce pomocy.

Ale policja interweniuje na każde takie zgłoszenie, bo chodzi przecież o ludzkie zdrowie i życie. Można też skorzystać z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, udostępnia kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. – Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy. Jest to  bardzo istotne w przypadku kiedy posiadamy wiedzę np. na temat, miejsc przebywania osób bezdomnych. Będzie to dodatkowym źródłem informacji dla służb i instytucji zajmujących się statutowo pomocą w takich sytuacjach – przypomina na stronie internetowej Łukasz Szuwikowski, oficer prasowy KPP w Głogowie.

Na posterunku jest też m.in. Ochotnicza Straż Pożarna Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego w Głogowie. – Zaczęliśmy kolejną akcję pomocy dla bezdomnych osób. Razem z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Głogowie sprawdziliśmy miejsca przebywania osób bezdomnych. Poinformowaliśmy ich o możliwych formach pomocy takich jak ogrzewalnia, nocleg, żywność, odzież. Akcja będzie cyklicznie powtarzana – zapowiada Arkadiusz Borowiecki, prezes tej jednostki.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się