PrzemkówRegion

Igor Herbut? Chcieliśmy coś w Przemkowie stworzyć. Był to czas fajnych ludzi2 min na czytanie

Igor Herbut? Chcieliśmy coś w Przemkowie stworzyć. Był to czas fajnych ludzi

– Trenował karate, dobrze się uczył i śpiewał – wspominają mieszkańcy Przemkowa 29-letniego dziś Igora Herbuta, który pod koniec 2011 roku zdecydował się na udział w castingu do programu rozrywkowego Must Be The Music. Z kuzynem Adamem Horoszczakiem zaśpiewali trzy piosenki – dwie z nich po łemkowsku. Udało się. Dostali się dalej, później był już wielki muzyczny sukces.

Tomasz Kuncik pamięta jak przed laty współpracował w Igorem m.in. w stowarzyszeniu aktywnej młodzieży LCK Hałastra. Nie ukrywa, że Przemków to niewielka miejscowość, bo licząca około 7 tysięcy mieszkańców, ale też biedna. I tą biedę wówczas można było zauważyć niemal na każdym kroku. Na ulicach usłyszeć nie popowe przeboje a hip-hop przeplatany z łemkowskimi nutami.

– Takie środowisko – wspomina. W pamięci szczególnie utkwiły mu warsztaty z akrobatyki. – Igor chętnie angażował się w różne akcje. Robił wiele rzeczy na raz. I fakt – pięknie śpiewał. Nikt nie miał wątpliwości, że ma wielki talent – dodaje. Na pamiątkę zrobił zdjęcie, które wrzucił ostatnio na FB.

Tym większe było zaskoczenie, gdy usłyszała o nim cała Polska. – Był takim trochę myślicielem, ale Łemkowie tak mają. Uwielbiają śpiewać i rozmyślać o życiu, co chyba można dostrzec w jego twórczości – zaznacza Kuncik podkreślają, że Igor zawsze był dumny ze swojego pochodzenia. Telewizyjny program okazał się przepustką do wielkiej kariery. Takim darem od losu. Wykorzystał szansę.

Powstał zespół Lemon. Piosenka półfinałowa zrodziła się dwa tygodnie wcześniej. Finałowa na trzy dni przed nim, a aranżacja do niej była gotowa 7 godzin przed występem. Wygrali.

Zespół wydał już cztery płyty. Każda z nich okazała się wielkim sukcesem. Podczas koncertów Igor ściąga pod scenę tysiące fanów. Jeden z nich odbył się tutaj, gdzie się wychował – w Przemkowie. – Podczas święta Miodu i Wina. Każdy go zna. Igor jest taki nasz – słyszymy.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Przemków