Dzieje sięGłogów

Ile będzie kosztowało utrzymanie tej fontanny?1 min na czytanie

Pierwszy pokaz fontanny w Parku Słowiańskim. Ale było ludzi! 21

Hektolitry wody, prąd, czyszczenie, naprawy i ogólne utrzymanie – pieniądze na te wydatki nie spływają z nieba jak woda. W Głogowie mamy pięć fontann, w wkrótce przybędą dwie na bulwarze nadodrzańskim. Utrzymanie wszystkich dotąd kosztowało miasto 135 tys. zł rocznie. Sama woda to wydatek 7 tys. zł na miesiąc, a prąd ok. 2 tys. zł.

Jak podaje rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawronska, są i inne wydatki, jak wymiana części, np. pomp czy czujników, a mogą kosztować od 200 zł do kilkuset euro. Fontanna w Parku Słowiańskim jest druga co do wielkości, po tej na Placu Jana z Głogowa. Mieści 445 m sześc. wody. Jej roczne utrzymanie, jak podaje rzeczniczka, będzie kosztowało ok. 50 tys. zł brutto. Cena może ulec zmianie, bo to przecież nowe mechanizmy.

Radoxim 5

– Serwisem zajmie się firma, która wygrała przetarg i ukończyła prace przy fontannie. Bieżące utrzymanie, jak wszystkich pozostałych fontann, zapewnia PWiK – dodaje. Poza tym będzie nas zabawiać za darmo – jej mechanizm z efektami działa automatycznie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się