Artykuł Informacyjny

Ile wody (i czasu) oszczędza zmywarka?3 min na czytanie

Ile wody (i czasu) oszczędza zmywarka?

Dlaczego warto korzystać ze zmywarki? Jakie są zalety jej posiadania? Czy automatyczne zmywanie jest eko? Wątpliwości rozwiewa doradca sklepu Media Markt w Galerii Głogów w Carrefourze przy ul. Poniatowskiego 12 – opowiada nam specjalista ds. sprzedaży Sebastian Tęcza.

Codzienne obowiązki pochłaniają dużo czasu i energii, które można spożytkować w znacznie przyjemniejszy sposób. Jedną z najmniej lubianych domowych czynności jest mycie naczyń, dlatego coraz więcej osób decyduje się na posiadanie zmywarki. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety korzystania z tego urządzenia.

Przy rosnących kosztach energii oraz wody opłaca się kupić zmywarkę, która w oszczędny sposób zmyje za nas naczynia. Na przykład, niektóre zmywarki Bosch zużywają tylko 6,7 litów wody na cykl. Warto wybierać sprawdzonych producentów, którzy od lat oferują szeroki asortyment zmywarek wolnostojących i do zabudowy. Jeśli mamy mało miejsca to można wybrać wąską zmywarką o szerokości 45 cm. Elastyczność dotyczy też użytkowania. Kosze ze składanymi elementami i regulowaną wysokością, dodatkowe szuflady, trzeci kosz, pozwalają na umycie większej ilości naczyń w tym garnków i małych miseczek w jednym cyklu zmywania. To szczególnie ważne przy kilkuosobowych rodzinach i częstym korzystaniu ze zmywarki.

Wybierając produkt taki jak zmywarka, z którego będziemy korzystać codziennie przez lata, zwracajmy uwagę na klasę energetyczną. Im wyższa (skala od A do G) tym bardziej oszczędne urządzenie.

W zmywarce często używamy tabletek do zmywarek. W niektórych urządzeniach zdarza się, że tabletka nie do końca się rozpuszcza, przez co naczynia są niedomyte. Warto więc zwrócić uwagę na rozwiązanie oferowane przez markę Bosch, czyli asystenta dozowania – to sposób na wydajne rozpuszczanie tabletki.

Nowoczesne zmywarki posiadają połączenie z Wi-Fi. Pozwala to na sprawdzanie stanu pracy, łatwe i zdalne uruchamianie zmywania, przyspieszania pracy, a nawet możliwość zdalnej diagnostyki – wszystko za pomocą aplikacji na telefonie.

Zobacz inne