Dzieje sięGłogów

Ilu kibiców Wisły przyjedzie do Głogowa? “Dostaliśmy 170 biletów, za mały parking”1 min na czytanie

Ilu kibiców Wisły przyjedzie do Głogowa? "Dostaliśmy 170 biletów, za mały parking"

Przed Chrobrym Głogów starcie w 1 Lidze z Wisłą Kraków (26.08.). Liderem rozgrywek. Do Głogowa na pewno przyjadą kibice gości. Nie będzie ich jednak tak dużo jakby pewnie tego chcieli. W tej sprawie wydali nawet komunikat na klubowej stronie.

– Gospodarz piątkowej potyczki przekazał Wiśle Kraków pulę 170 wejściówek. Z uwagi na mały parking w obrębie stadionu Chrobry Głogów zwrócił się z prośbą o skorzystanie z transportu zbiorowego. Ze względu na oganiczoną pulę biletów pierwszeństwo otrzymali stali kibice uczestniczący w meczach wyjazdowych, o czym zostali poinformowani koordynatorzy poszczególnych grup zorganizowanych – napisali.

Radoxim 5

O problemie z sektorem dla kibiców gości, który może pomieścić w granicach 500 kibiców, już pisaliśmy. Przypomnijmy: z uwagi na brak odpowiedniej infrastruktury w tym sezonie może na tym sektorze zasiąść tylko 170 kibiców. – Poruszyliśmy ponownie ten temat, spotkaliśmy się z policją, była dyskusja. Decyzja na taką właśnie liczbę kibiców została wydana przed sezonem na kilka spotkań. Policja na razie nie zmieniła swojego zdania, swojej opinii – mówi Jarosław Trawiński, prezes Chrobrego. A ta opinia jest kluczowa, by w ratuszu wydano zgodę na zwiększenie liczby kibiców – chodzi przecież o bezpieczeństwo na stadionie.

Zamierzają dalej działać w tej sprawie. – Mamy pomysł jak rozwiązać ten problem i zwiększyć liczbę kibiców gości na trybunach – zapowiada, że nie stanie się to jednak z tygodnia na tydzień. Wiele wskazuje na to, że sytuacja kibiców gości zmieni się dopiero wiosną.
RED
fot. Wisła Kraków

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się