Dzieje sięGłogów

In vitro? Czy w naszym mieście powstanie pierwszy projekt, który to sfinansuje?1 min na czytanie

Kibice i zawodnicy z całego świata. To się dzieje w Głogowie [ZDJĘCIA] 7

Opracowano nowy program polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego in vitro dla mieszkańców Gminy Miejskiej Głogów w latach 2022-2025”, który przesłano do zaopiniowania do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

– Jest wniosek od radnych, aby w Głogowie powstał program finansowania in vitro – mówi nam Rafael Rokaszewicz, prezydent miasta. – Aby program w ogóle mógł zostać uruchomiony to według przepisów program opracowany przez samorządy musi zostać zatwierdzony przez specjalną rządową agencję – ta ocenia lokalne programy. Opracowaliśmy więc program na bazie innych samorządów, w których został zatwierdzony, wysłaliśmy do Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji i czekamy na ocenę – dodaje. Program, gdy zostanie dopuszczony przez agencję, zostanie przedstawiony do uchwalenia miejskim radnym.

Radoxim 5

– Takiego programu w Głogowie nie było. Wcześniej były próby, ale niestety spotkały się z odmową miejskich radnych. Takim leczeniem mogą zajmować się tylko wyspecjalizowane jednostki w Polsce. Chodzi o to, aby głogowianie chętni do skorzystania z takich metod, mieli możliwość dofinansowania – wyjaśnia prezydent, bo to właśnie miasto z własnego budżetu pokryłoby określoną dotację dla mieszkańców.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się