Dzieje sięGłogów

Instalacja w starostwie do wymiany. Grzejniki w upalne dni będą też… chłodziły1 min na czytanie

Instalacja w starostwie do wymiany. Grzejniki w upalne dni będą też... chłodziły

Stara, bo blisko 50-letnia, instalacja ciepłownicza w budynku Starostwa Powiatowego w Głogowie zostanie wymieniona na nową. Mówiło się o tym od lat, ale decyzje w tej sprawie ciągle przekładało. Teraz wydaje się, że inwestycja zostanie zrealizowana.

Starosta zaprowadził nas do węzła cieplnego znajdującego się w piwnicach budynku starostwa. – Jestem przekonany, że wkrótce to pomieszczenie będzie wyglądało zupełnie inaczej – zapowiada Jarosław Dudkowiak. – Jesteśmy w trakcie projektowania nowej instalacji. Chciałem, aby była to innowacyjna i nowoczesna technologia. Będziemy mieć system wykorzystywany do ogrzewania budynku, gdy za oknem będzie chłodno i zimno. A gdy na dworze będzie gorąco, to wtedy wnętrze budynku będzie chłodził. Zamontowane zostaną konwektorowe grzejniki – wyjaśnia. Nie trzeba będzie więc montować klimatyzacji. Latem urzędnicy, którzy swoje biura mają na wyższych piętrach tego budynku, nie raz zwracali uwagę, że w ich pomieszczeniach jest za gorąco. Zdarzało się, że z uwagi na wysokie temperatury, skracano im czas pracy.

Choć to niejedyny powód wymiany instalacji. – Z uwagi na to, że jest po prostu stara, mamy wiele awarii oraz usterek. Związane są z tym duże koszty utrzymania budynku. Konieczna jest wymiana całej instalacji. W sezonie grzewczym mamy problem z utrzymaniem odpowiednich temperatur w biurach dla pracowników. To duża dla nich niedogodność – nie ukrywa Dudkowiak.

Ile to może kosztować? Na razie trudno oszacować, bo powstaje projekt. Starosta zakłada, że inwestycja może wynieść w granicach 600-800 tys. zł. – Czekamy na projekt. Ma być gotowy w połowie maja. Wtedy będziemy ogłaszać przetarg. Inwestycja będzie finansowana ze środków, które mamy w budżecie powiatu – zaznacza.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się