Dzieje sięGłogów

Intertrans PKS S.A. wznawia lokalną komunikacje autobusową1 min na czytanie

Od 1 kwietnia INTERTRANS PKS zawiesza kursy w soboty i niedziele

Od wtorku (1.09.) Intertrans PKS S.A. wznawia lokalną komunikacje autobusową po ograniczeniach jakie zostały wprowadzone w związku z wybuchem pandemii koronawirusa COVID-19.

Zdecydowana większość połączeń, ale nie wszystkie, będzie realizowana według rozkładu jazdy sprzed pandemii.

Aktualny rozkład jazdy będzie dostępny od 31 sierpnia i najlepiej jest sprawdzać połączenia na stronie www intertranspks.pl albo na stronie e-podroznik.pl.

Chcemy przede wszystkim zapewnić dojazd do szkół średnich uczniom z miejscowości powiatu głogowskiego.

W związku z pandemią obowiązują szczególne zasady korzystania z komunikacji publicznej.

Przypominamy, że w autobusach pasażerowie mają obowiązek używania maseczek zasłaniających usta i nos, autobusem może podróżować max tyle osób ile jest miejsc siedzących.

W praktyce oznaczać to będzie m.in. że mogą mieć miejsce sytuacje kiedy nie wszyscy chętni do przejazdu będą mogli z niego skorzystać, kierowca ma prawo ograniczyć wejście do autobusu jeśli jego napełnienie osiągnie dopuszczalne maksimum. Pierwszeństwo przejazdu będą mieć pasażerowie z biletami miesięcznymi wykupionymi na dany kurs a także posiadacze biletów miesięcznych z innych kursów (inna godzina odjazdu) będą mogli skorzystać z przejazdu jedynie w przypadku wolnych miejsc siedzących.

Na niektórych liniach w autobusach będą wydzielone miejsca dla dzieci korzystających z dowozów do szkół w ramach biletów zakupionych przez gminy.

Intertrans PKS S.A. gwarantuje wykonywanie przewozów autobusami, które są dezynfekowane oraz wyposażone w środki ochrony osobistej dla kierowców.

Prosimy podróżnych o stosowanie się do obowiązujących zasad.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się