Dzieje sięGłogów

Interwencja w Radwanicach: Pożar słomy składowanej w pustostanie1 min na czytanie

Interwencja w Radwanicach: Pożar słomy składowanej w pustostanie

To była ciężka noc dla strażaków (31.12./1.01.). Do pożaru pustostanu doszło również przy ul. Włókienniczej w Radwanicach. Płonęła słoma składowana właśnie w tym budynku. Na miejscu pracowały zastępy PSP Polkowice oraz OSP Radwanice. Jak informuje nas dyżurny polkowickich strażaków nikomu nic się nie stało. A straty trudno na ten moment oszacować.

Przypomnijmy, że przed godz. 2 w nocy (1.01.) strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci przy ul. Akacjowej obok szkoły SP 13 w Głogowie. Ogień było widać z daleka. Szybko jednak sobie poradzili. Opanowali pożar w kilka minut. Ale to nie pierwszy taki przypadek w ostatnich godzinach, bo tuż po północy płonął także śmietnik przy ul. Wita Stwosza. Wpadła do niego petarda. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Ponadto w Kłobuczynie w gm. Gaworzyce w nocy (1.01.) doszło do pożaru pustostanu. Udział w akcji wzięło kilka zastępów: PSP Polkowice oraz PSP Głogów, OSP Kłobuczyn, OSP Gaworzyce, OSP Radwanice, OSP Sobin. Na miejscu była też policja. W środku budynku nikogo nie było. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru, bo ustalać to będzie biegły z zakresu pożarnictwa.

Tuż przed północą strażacy pojechali w okolice Bukwicy w gm. Żukowice, gdzie płonie stóg siana. Nadal trwa dozorowanie pożaru. 
RED
fot. OSP Radwanice

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się