Głogów

Ireneusz Pasis odszedł na wieczną szychtę. “Był człowiekiem o wielkim sercu”1 min na czytanie

Ireneusz Pasis odszedł na wieczną szychtę.

W poniedziałek (3.08.) odszedł na wieczną szychtę pracownik PeBeKa ś.p. Ireneusz Pasis. Górnik, przewodniczący NSZZ Solidarność przy PeBeKa S.A., działacz społeczny, członek Rady Nadzorczej KGHM PM S.A., człowiek, który całe życie poświęcił pracy na rzecz Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego.

Zarząd i Pracownicy PeBeKa S.A.

Ireneusz Pasis był głęboko zaangażowany w kwestie prowadzenia dialogu społecznego- pełnił różne funkcje w zakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność przy PeBeKa S.A., a w 2012 r. stanął na jej czele. Dwa lata później został wiceprzewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Rud Miedzi NSZZ Solidarność.

Był człowiekiem o wielkim sercu, otwartym na problemy i potrzeby innych. Przy tym wszystkim był niezwykle powściągliwym i skromnym człowiekiem. W imieniu Zarządu i Załogi Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń PeBeKa S.A. w Lubinie, składamy kondolencje dla Rodziny i bliskich zmarłego Ireneusza Pasisa.

Informujemy, że górnicza msza żałobna odprawiona zostanie w piątek (7.08.) o godz. 13 w Kaplicy Cmentarnej na Cmentarzu Komunalnym w Oborze. Po mszy odbędzie się ceremonia pogrzebowa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Głogów