my: GrębociceRegion

Jabłoński: Mamy plan na teren w Obiszowie2 min na czytanie

Jabłoński: Mamy plan na teren w Obiszowie

Można powiedzieć, że Kolarski Weekend wypadł świetnie?
Jestem pod wielkim wrażeniem i cieszy mnie to, że kolarze wrócili w aż takiej liczbie. Mega zaskoczony byłem w sobotę, kiedy się dowiedziałem, że szkółki kolarskie są reprezentowane przez ponad 100 młodych kolarzy. To rewelacyjny wynik, którego się nie spodziewaliśmy. Wiemy, że jedna ze szkółek pokonała do nas aż 300 km, więc nasze zawody są coraz bardziej popularne. Jeszcze 400 kolarzy ścigało się na szosie. To robi wrażenie tym bardziej, że wydawało się, że po dwóch latach co niektórym przejdzie chęć jeżdżenia i rywalizacji. Jednak tak się nie stało. Przyjeżdżają do nas do Obiszowa ludzie z całej Polski, ale mieliśmy także uczestników zza granicy.

Na mistrzostwach MTB było jeszcze więcej zawodników…
Na MTB szacowaliśmy ok. 800 osób. Na dodatek te zawody są bardzo dobrze obsadzone pod względem zawodników. Przyjechali do nas ścigać się kolarze najwyższej klasy. Na najdłuższej trasie 91 km mieliśmy mistrzów Polski.

Jak sprawdza się w roli miejsca zawodów teren rekreacyjny w Obiszowie, nad którym gmina popracowała?
Jest świetnie przygotowany. Co roku coś nowego tu robimy. W zeszłym roku skończyliśmy pump track, który bardzo się naszym gościom spodobał. Cały czas ktoś na nim jeździł. Po skończeniu zawodów zaczynamy kolejne inwestycje. Już mogę zapowiedzieć, że przygotujemy trzy trasy zjazdowe dla rowerzystów. Mamy też zaplanowaną kolejną atrakcję na tym terenie – już mogę obiecać, że będziemy mieli tu tyrolkę, czyli taki zjazd linowy dla odważnych.

To o Obiszowie będzie coraz głośniej. Chyba taki jest plan?
Plan jest taki, że będzie tu w Obiszowie część do zmagań sportowych, a druga część rekreacyjna, dla rodzin i dla dzieci. Rozbudujemy także tę część rekreacyjną. To ma być takie miejsce wypoczynku połączonego ze sportem. Dla każdego. Chcemy, aby ludzie nie tylko z naszej gminy, ale także z odległych miejscowości przyjeżdżali do nas na wypoczynek, rekreacyjnie i na sportowe zmagania. To będzie takie spotkanie z pięknem natury, w świetnym miejscu, jakie przygotowujemy. W sierpniu zapraszamy na kolejną, trzecią już edycję pikniku w Obiszowie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice