Dzieje sięFotoGłogów

Jadą Mikołaje! Widać ich i słychać z daleka. Mają paczki dla potrzebujących seniorów i dzieci [ZDJĘCIA]13 min na czytanie

Jadą Mikołaje! Widać ich i słychać z daleka. Mają paczki dla potrzebujących seniorów i dzieci [ZDJĘCIA]

Na głogowskim rynku zrobiło się czerwono. Świętym Mikołajem mógł zostać każdy! Pojawiły się tutaj dzieci, rodzice i dziadkowie. Wszyscy przyjechali na rowerach. Dziś (5.12.) siódma edycja charytatywnej akcji „Mikołaje na Rowerach”. Udział w niej bierze kilkadziesiąt osób.

Rozmawialiśmy z Tomaszem Stolarkiem, jednym z organizatorów, który zwracał uwagę na to, że warunki na drogach są trudne, bo spadł śnieg. Oczywiście im to nie przeszkadza w tym, aby jechać z pomocą. – Ruszamy na trasę. Niestety w rowerach nie ma możliwości montowania pługa, ale na pewno damy sobie radę! – zapewniał. Ponownie dotrą do potrzebujących. Przygotowali 50 paczek. – W tym roku do samotnych i starszych osób. Jak zwykle dla dzieci w trudnej sytuacji życiowej oraz materialnej. A także dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Norwida – przekazywał też, gdzie będzie ich można spotkać. – Objedziemy całe miasto. W tym roku trasa jest wyjątkowa. Liczy aż 20 km. Startujemy w kierunku ul. Kamienna Droga, później pojedziemy na aleję Wolności, przez centrum miasta… aż po Nosocice – mówił nam.

Mogą liczyć również na strażaków ochotników z Jerzmanowej. – Czuwamy nad bezpieczeństwem tej imprezy. Kolejny rok z rzędu. Stanęliśmy na wysokości zadania. Przed wyjazdem przeprowadziliśmy małe szkolenie. Będziemy jechać wolno, bo drogi są śliskie – zwracał uwagę ochotnik Paweł Woźniak. I niech będzie ich widać oraz słychać w całym mieście!
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się