RadwaniceRegion

Jak to z lnem w Radwanicach bywało1 min na czytanie

Jak to z lnem w Radwanicach bywało

Dzieci z Radwanic szykują mieszkańcom nie lada przedstawienie. Od początku wakacji ćwiczą dykcję, ruch sceniczny, a wszystko po to, aby zaprezentować historię i tradycję tkacką.

W zajęciach bierze udział 20 dzieci. – To jest cudowny początek wakacji. Bawimy się w teatr i zapominamy o obowiązkach. Pracujemy z dziećmi nad pokazem na temat lnu. W Radwanicach działa roszarnia i dawała pracę wielu mieszkańcom. Na tym się właśnie skupiamy i to jest nasz temat przewodni – opowiada Michał Wnuk, kierownik głogowskiego teatru, który prowadzi zajęcia teatralne. Dodatkowo prowadzone są zajęcia ze śpiewu z Tomaszem Olczakiem, a także z budowania scenografii z Magdaleną Ogrodnik.

Radoxim 5

Radwanice realizują ten projekt po raz drugi z rzędu. – Zgłosiło się mnóstwo organizacji z całej Polski do Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, a my jesteśmy wśród tych, którzy wygrali i dostali dofinansowanie – mówi Bartosz Hejmej. – Co do samego projektu, to zaprosiliśmy też do projektu seniorów Optymiści, aby opowiedzieli jak wyglądała praca w roszarni – dodaje. Dzieci miały możliwość ćwiczeń na scenie głogowskiego teatru, a także wzięły udział w dwóch wycieczkach. Spektakl “Jak to z lnem w Radwanicach bywało” zaprezentują w sobotę (9.06) o 16:00 w auli zespołu szkolno-przedszkolnego.
RED

Zobacz inne

Więcej w Radwanice