RegionSława

Jak wam się płaci za parkowanie w Sławie? Podobno nie chodzi o pieniądze1 min na czytanie

Jak wam się płaci za parkowanie w Sławie? Podobno nie chodzi o pieniądze

Od kwietnia na sławskich ulicach na nowo swoją pracę zaczęły… parkomaty. Wiemy, ile miasto na nich zarabia.

Komunikat z przypomnieniem, że na niektórych ulicach już nie można parkować bez opłat ogłosił ratusz. „Przypominamy wszystkim mieszkańcom i przyjezdnym, iż od 1 kwietnia obowiązuje strefa płatnego parkowania w obrębie Starego Rynku, Nowego Rynku, Targowiska Miejskiego, parkingu przed Urzędem Miejskim oraz na ulicy Odrodzonego Wojska Polskiego” – czytamy.

Strefa działa od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 18 z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Trzeba pamiętać, że w strefach mienia komunalnego parkomaty są czynne także w soboty. Bilety parkingowe można kupić w parkomatach, ale w Referacie Straży Miejskiej (pokój 208) jest możliwość wykupienia karty abonamentowej jednomiesięcznej na wybraną strefę w cenie 25 zł oraz na wszystkie strefy w cenie 50 zł. Opłacenie czasu parkowania następuje proporcjonalnie do wartości użytych monet.

Od niedawna na terenie Sławy działa aplikacja „ePARK PL Parkomat w Twoim smartfonie” umożliwiająca użytkownikom telefonów z systemem Android lub iOS płacenie bez wychodzenia z samochodu. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację, opłacić z ePARK PL postój w strefie płatnego parkowania. Opłaty w strefach obowiązywać będą do 31 października br. – Nie ma zmian. Cena również się nie zmieniła. Nam nie chodzi o zarobek, a o rotację pojazdów – wyjaśnia Jerzy Rudnicki, komendant Straży Miejskiej.

Jak udało nam się dowiedzieć gmina na parkomatach zarabia. – Z tytułu płatnych parkingów w roku 2018 uzyskała dochód w wysokości 159 tys. 295,09 zł – informuje Adrian Rolla z UM w Sławie.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Region