Artykuł Informacyjny

Jak wybierać automaty online3 min na czytanie

Jak wybierać automaty online

Jeżeli dopiero rozpoczynasz zabawę w kasynach internetowych, ale nie wiesz od czego zacząć, spieszymy z pomocą. Ten praktyczny poradnik pomoże ci wybrać dla siebie idealną grę slotową. Dowiesz się tutaj, jakie stosować kryteria wyboru i poznasz najważniejsze pojęcia dotyczące gry w sieci na automatach online.

Rozpocznij od trybu demo

Każdy automat online dostępny jest także w formie gry demonstracyjnej. Nie grasz w niej za prawdziwe środki, a jedynie za wirtualne monety. Zapewnia to możliwość pełnego przetestowania wszystkich funkcjonalności automatu, zupełnie bez ryzyka. Aby zagrać w tym trybie, wybierz opcję „Demo” lub „Gra demonstracyjna” w zależności od kasyna i po prostu graj. Rejestracja nie jest w takim przypadku wymagana. Gra w ten sposób pozwoli ci na poznanie wszystkich funkcjonalności i przekonanie się, czy slot jest dla ciebie, nawet zanim zaangażujesz jakiekolwiek środki w rozgrywkę.

Sprawdź parametry automatu

Nie każda gra jest sobie równa, także pod względem funkcjonalności i potencjalnego zwrotu z rozgrywki. Pod tym względem najważniejszy jest parametr rtp, z języka angielskiego oznaczający po prostu zwrot dla gracza (Return to Player). Jest on wyznaczany w procentach. Zazwyczaj jego wartość mieści się od około 90% do nawet 99% i jest to znacznie więcej niż w przypadku automatów w kasynach stacjonarnych. Im jest on wyższy, tym lepiej dla gracza, ponieważ oznacza że długoterminowy zwrot powinien być bardziej korzystny.

Dodatkowo, w automatach oznaczana jest także zmienność. Nie da się jednak jej prosto wyliczyć. Dlatego deweloperzy automatów określają ją w skali od 1 do 10, albo słownie jako średnia czy wysoka. Mówi ona, czy dana gra zwraca nagrody często, ale nie mają one wysokiej wartości (niska zmienność), czy przeciwnie – nagrody są wysokie, ale nie trafiają się rzadko. Mówimy wówczas o zmienności wysokiej. Wysokość tych parametrów można znaleźć w dokumentacji każdego slotu, dostępnej po kliknięciu w przycisk z ikoną z literą „i”, albo ze znakiem zapytania. W tej interaktywnej pomocy można znaleźć też kompletne zasady i funkcje specjalne, które pozwolą ci lepiej zapoznać się z zasadami i ze strukturą slotu. Warto grać tylko w te gry kasynowe, których zasady znasz.

Wybierz styl dla siebie

Na końcu sprawdź też, czy dany automat będzie ci po prostu odpowiadał. Istnieje bowiem bardzo wiele gier, ale nie każda będzie utrzymana w stylu który polubisz. Podczas gry na automatach ważne jest bowiem, aby się nie nudzić. Najpopularniejsze style w jakich obecnie utrzymane są automaty to między innymi sloty retro rodem z Las Vegas, o tematyce poszukiwania skarbów, inspirowane filmami czy serialami, czy przygotowywane z okazji różnych eventów i świąt. W poszukiwaniu pomoże ci system tagów, dostępny w wielu kasynach online, a także wyszukiwarka tekstowa. Poza tym, większość kasyn pozwala na przeglądanie automatów pod względem deweloperów. Warto z tego korzystać, jeśli akurat masz jakiegoś ulubionego dostawcę tych gier i chcesz sprawdzić jego inne produkcje.

Zobacz inne