Extra

Jak znaleźć idealny prezent na walentynki?3 min na czytanie

Jak znaleźć idealny prezent na walentynki?

Dla niektórych par Walentynki to bardzo ważne święto, inni niekoniecznie przywiązują do niego aż tak dużą wagę. Jednak nawet jeśli nie obchodzicie hucznie Dnia Zakochanych, warto podarować sobie nawzajem choćby drobne upominki, które pokażą ukochanej osobie, że jest dla nas ważna. Co to może być? Poznajcie nasze pomysły.

Jaki powinien być prezent na Walentynki?

Idealny prezent na Walentynki nie musi być wcale duży, ani drogi. Tutaj liczy się przede wszystkim gest i pamięć o drugiej osobie, a nie konkretny przedmiot, który jej podarujemy. Czasem wystarczy zwykły drobiazg. Uniwersalne są kwiaty i czekoladki. Dobre wino lub butelka szampana też świetnie się sprawdzi. Jeśli chcemy kupić konkretniejszy prezent, weźmy pod uwagę zainteresowana swojej drugiej połówki.  Podarunek związany z jej hobby na pewno sprawi dużo radości. A może ucieszy ją książka, coś do ubrania, albo akcesoria do mieszkania? Ponieważ Walentynki to przede wszystkim święto dla par, można zdecydować się na prezent, który będzie w jakiś sposób związany z życiem intymnym, np. dildo.

Najpopularniejsze prezenty na Walentynki

Do najpopularniejszych pomysłów na walentynkowy prezent oprócz kwiatów, słodyczy, pluszaków i kartek, należą także różne personalizowane gadżety, np. kubek czy poduszka z miłosnym wyznaniem lub imieniem ukochanej osoby. Taki podarunek jest unikatowy i niepowtarzalny, bo stworzony specjalnie dla naszej partnerki lub partnera.

Panowie często kupują swoim wybrankom bieliznę lub biżuterię. Wiele osób sięga też po różne gadżety erotyczne, jak np. satisfyer, czy inne zabawki, które urozmaicą wspólny czas w sypialni. Do chętnie wybieranych podarunków należą kosmetyki, szczególnie perfumy lub olejki do masażu, albo różne akcesoria do wspólnej kąpieli lub domowego spa. Bardzo efektownym, a zarazem prostym pomysłem są świece zapachowe.

Walentynkowe wspomnienia

Jeszcze innym pomysłem zamiast materialnego prezentu, jest zorganizowanie wspólnego czasu w walentynkowy wieczór, który będziemy później mogli razem miło wspominać. Często takie rozwiązanie okazuje się nawet lepsze od tradycyjnych prezentów. Można iść do kina, teatru czy na kolację w restauracji. Ale równie dobrze taką kolację czy filmowy seans można przygotować we własnym domu. Warto wtedy zadbać o romantyczna atmosferę – ładnie nakryty stół, świece i nastrojową muzykę. Jeśli lubimy gry planszowe, to też jest dobry pomysł na wieczór.

Ciekawych wrażeń może dostarczyć wspólny masaż – u profesjonalnych masażystów lub po prostu w domowych warunkach. A kiedy mamy nieco więcej wolnego czasu, można zastanowić się nad wspólnym wyjazdem, np. do spa lub na zwiedzanie nowych miejsc.

Nietypowe prezenty na Walentynki

Popularne, walentynkowe prezenty, można nieco urozmaicić. Zamiast wyjścia do zwykłej restauracji, można poszukać takiej, gdzie np. je się w ciemnościach. Ciekawych wrażeń może dostarczyć lot balonem, skok ze spadochronem czy spędzenie czasu na ściance wspinaczkowej. Jeśli macie wspólne hobby, np. malarstwo czy gotowanie, dobrym pomysłem będzie poszukanie zajęć lub warsztatów, gdzie można się czegoś nowego nauczyć, a równocześnie przyjemnie spędzić czas. A może wybrać beztroskę zabawę w aquaparku lub na trampolinach? Piękną pamiątką niewątpliwie będzie wspólna sesja zdjęciowa u fotografa.

Pomysłów na kreatywne spędzenie Walentynek czy podarowanie ukochanej osobie wyjątkowego prezentu jest wiele. Wszystkie opcje są dozwolone, jeśli tylko sprawią wam radość i pozwolą spędzić wspólnie czas, bo to przecież jest najważniejsze w tym jedynym w roku dniu.

Zobacz inne

Więcej w Extra