Dzieje sięGłogów

Jaka jest jakość wody w Głogowie? PWiK chce poznać opinię mieszkańców1 min na czytanie

Ruszają z kampanią “Pij wodę z kranu”

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie chce poznać opinię mieszkańców miasta, dotyczącą picia wody. Anonimową ankietę można wypełnić: TUTAJ.

– Otrzymaliśmy ocenę jakości wody, jaką piją głogowianie, za 2019 rok – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta miasta. Woda dostarczana jest do naszych domów przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. – Głogowski sanepid ocenia, że mieszkańcy miasta zaopatrywani są w wodę bezpieczną dla zdrowia, wolną od mikroorganizmów chorobotwórczych i pasożytniczych oraz wszelkich substancji w stężeniach stanowiących potencjalne zagrożenie dla zdrowia – dodaje.

Wielkość produkcji to aż 8.150 m3 na dobę, a liczba odbiorców ponad 65 tys. osób. W 2019 roku, na terenie miasta, nie odnotowano zgłoszeń reakcji niepożądanych związanych ze spożyciem wody. Woda dostarczana do głogowian z systemem uzdatniania wody w zakresie usuwania żelaza, manganu i napowietrzania spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia. Ujmowana woda głębinowa jest poddawana jest stałej dezynfekcji promieniami UV.

PWiK ruszyło z kampanią “Pij wodę z kranu”. Więcej o akcji: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się