Extra

Jakie są trendy w epidemii? Duży balkon lub mały ogródek3 min na czytanie

Kończy się budowa. Najemcy wprowadzą się tam wiosną 8

Głogów jest coraz piękniejszy między innymi przez nowe budownictwo. W całym mieście powstają nowoczesne budynki, stylizowane kamienice, szeregówki i domki jednorodzinne, których architektura i wygląd są bardzo interesujące. Trzeba przyznać, że popyt na nie nie maleje, a ceny rosną.

Covidowa pandemia jakby nami wstrząsnęła. Wiele osób zaczęło się zastanawiać, jak żyć lepiej, co zmienić, aby poczuć ulgę. Wiele doszło do wniosku, że trzeba jak najszybciej działać, gdyż przecież nie wiadomo, jak długo to wszystko potrwa.

Takie nowe postawy społeczne mają bezpośredni wpływ na rynek mieszkaniowy. Ludzie coraz częściej mają nowe, sprecyzowane marzenia – chcą mieć trochę ogródka albo chociaż duży balkon. Więcej słońca i ładne widoki. – Coraz więcej osób skarży się na to, że w blokach brakuje im przestrzeni. Marzą przynajmniej o mieszkaniu z dużym balkonem. Deweloperzy to zauważyli – przyznaje Edyta Teclaf z Blu Nieruchomości.pl. Dlatego w wielu punktach Głogowa powstają szeregówki, czasem niewielkie, lecz przynajmniej z kawałkiem ogródka i trawnika. – Tego typu inwestycje cieszą się dużym powodzeniem wśród klientów – przyznaje Edyta Teclaf. Są takie sytuacje, że pomaga ludziom sprzedać mieszkanie w bloku, zdobyć kredyt i kupić taką szeregówkę. Na taki życiowy krok decyduje się coraz więcej osób.

Poza tym są też bardziej niezależni finansowo – którzy kupują działki budowlane w mieście czy poza miastem i decydują się na budowę domów. Oczywiście to jest droższa inwestycja. Na os. Piastów Śląskich powstaje coraz bardziej zabudowane osiedle domków jednorodzinnych, wytyczane są nowe drogi, przy których powstaną kolejne. Chętnych nie brakuje, nawet są kolejki. – Ludzie spełniają swoje marzenia, aby żyć i mieszkać na większej przestrzeni – mówi Edyta Teclaf. Z kolei firma Rejman specjalizuje się w budowie budynków wielorodzinnych. Właśnie przygotowuje się do budowy nowej w samym centrum Starego Miasta – na pl. Solnym, koło ruin kościoła św. Mikołaja. Stanie tam budynek z ponad 80 mieszkaniami oraz lokalami usługowymi na parterze. – W zeszłym roku przeprowadziliśmy na tym terenie badania archeologiczne. Właśnie kończymy przygotowania do inwestycji, a wiosną ma się rozpocząć budowa – mówi pracownik tej firmy, zapewniając, że nowa kamienica będzie wizualnie dopasowana do tego miejsca.

Jej wygląd zaakceptował konserwator zabytków, właśnie trwają ostatnie uzgodnienia. – Widzimy, że ludzie dziś cenią sobie wyższe kondygnacje. Chcieliby mieć w mieszkaniach więcej słońca i ładne widoki, więc częściej decydują się na mieszkania od strony południowej. Zwracają także uwagę na balkony. Marzeniem jest, aby były jak największe – mówi. W nowych kamienicach to nie niesie za sobą żadnych problemów, gdyż na każde piętro można dojechać windą. Nowa piękna kamienica zabuduje jedno z ostatnich wolnych miejsc na starówce – oczywiście poza słynną dziurą przed ratuszem.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Extra