Dzieje sięGłogów

Jakub to znawca Gruzji. Wygrał nawet wojewódzki konkurs2 min na czytanie

Jakub to znawca Gruzji. Wygrał nawet wojewódzki konkurs

19-letni Jakub Boradyn to uczeń trzeciej klasy technikum w Zespole Szkół im. Jana Wyżykowskiego w Głogowie, który może pochwalić się sporym sukcesem – z zawodu przyszły górnik – uwielbia też historię i geografię. Wziął udział w dolnośląskim konkursie organizowanym wspólnie przez Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Urząd Marszałkowski “Gruzja fascynująca podróż”.

Składał się on z trzech etapów. Dwa pierwsze w formie testu, trzeci to prezentacja. – Testy dotyczyły historii, kultury, obyczajów, geografii Gruzji. Bardzo obszerna tematyka, trudna – opowiada Jakub. W finale, podczas prezentacji, również trzeba było wykazać się wiedzą. – O sławnych ludziach i miejscach w Gruzji – dodaje.

Udało się. Został laureatem tegorocznej edycji tego konkursu. W ubiegłym roku też próbował swoich sił, wtedy został wyróżniony. – Stworzył przepiękną prezentację multimedialną o największych bohaterach i władcach średniowiecznej Gruzji, czym zyskał uznanie jury we Wrocławiu – cieszy się Ewa Czajkowska, nauczyciel historii w tej szkole.

Choć nastolatek nigdy nie był w Gruzji, to od dłuższego czasu się nią fascynuje. – Bardzo mi się spodobał ten kraj. Trochę w tym wszystkim było przypadku, że akurat trafił się też konkurs na ten temat. Nie wahałem się, od razu zdecydowałem się wziąć w nim udział. Chciałbym tam kiedyś pojechać – nie ukrywa uczeń. I jest o krok od zrealizowania swoich marzeń, bo nagrodą główną w konkursie jest właśnie wyjazd do Gruzji. Problem w tym, że mamy epidemię koronawirusa i na razie podróż stanęła pod znakiem zapytania.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się