Dzieje sięGłogów

Jan Cieślik na emeryturze, więc ślubów udziela teraz kobieta. Zobacz, bo zmiana wizualna jest diametralna1 min na czytanie

Jan Cieślik na emeryturze, więc ślubów udziela teraz kobieta. Zobacz, bo zmiana wizualna jest diametralna

41-letnia Magdalena Tazbir-Suchocka jest nową kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Głogowie. Zmiana na tym zaszczytnym stanowisku nastąpiła w lutym, gdy wieloletni kierownik USC Jan Cieślik przeszedł na emeryturę. Piękna Magdalena Tazbir-Suchocka, wcześniej była naczelnikiem wydziału organizacyjnego w głogowskim ratuszu, dokąd przeszła ze starostwa.

W drugą sobotę marca (9.03.) udzieliła pierwszych ślubów. Węzłem małżeńskim pani kierownik połączyła tego dnia aż pięć par. Pierwszy w tym roku jubileusz 50-lecia par małżeńskich w sali ślubów w ratuszu (22.03.) był pierwszą publiczną uroczystością, którą poprowadziła. A będzie ich więcej. W kolejnych tygodniach pani kierownik w insygniach będzie gratulować kolejnym złotym parom. Magdalena Tazbir-Suchcka zapewnia, że dobrze się czuje w nowej roli, bo lubi kontakt z ludźmi. – To są ważne uroczystości dla par i ich rodzin – mówi nowa kierownik USC, która towarzyszy ludziom w jednym z najbardziej wzruszających chwil w ich życiu. Dla niej też są wzruszające. – Wszystkie uroczystości są emocjonalne – przyznaje mistrzyni ceremonii. Nowy kierownik to nie jedyna zmiana personalna w USC. Na emeryturę przeszła też zastępca kierownika Teresa Juda. Teraz zastępców jest trzech, a każdemu podlega inny referat: małżeństw, urodzeń i zgonów.

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się