Dzieje sięGłogów

Jazda na gapę? Firma windykacyjna nałożyła setki tysięcy kar!1 min na czytanie

Mieszkańcy alarmują: Nie chcemy, aby autobus jeździć wąską osiedlową drogą

Na widok kontrolera, potocznie zwanego „kanarem”, w miejskich autobusach popłoch. Tylko w ubiegłym roku – na gapę – jechało 1036 pasażerów. Firma, która zajmują się windykacją należności na zlecenie Komunikacji Miejskiej w Głogowie, wystawiła mandaty na łączną kwotę 180 tys. 534 zł.

Tylko w tym roku, co warto podkreślić – wliczając okres, w którym kursów z powodu epidemii było mniej lub zostały one zawieszone – to 550 mandatów za brak ważnego biletu na kwotę 100 tys. 575 zł. – Kontrola biletów w autobusach i windykacja nałożonych opłat dodatkowych zlecona została firmie: CP Windykacja Sp. z o.o. Z siedzibą w Poznaniu – informuje Kamil Grzybowski z miejskiej komunikacji.

Radoxim 5

Ile wynosi mandat za brak biletu? Stawki są różne, zależą od sytuacji. – Brak odpowiedniego dokumentu, papierowego biletu jednorazowego, potwierdzenia dokonania opłaty za pomocą karty płatniczej lub telefonu komórkowego podróżny jest zobowiązany do uiszczenia należności za przewóz i opłatę dodatkową stanowiącą 67 – krotność ceny biletu jednorazowego normalnego – cytuje Grzybowski. Tanio nie jest. Lepiej po prostu kupić… bilet.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się