Dzieje sięGłogów

Jechali pod wpływem alkoholu, narkotyków i bez prawa jazdy1 min na czytanie

Jechali pod wpływem alkoholu, narkotyków i bez prawa jazdy

Tuż po północy dzielnicowi z Grębocic nieopodal ul. Głogowskiej w zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa. Uwagę policjantów zwrócił nerwowy styl jazdy, a następnie nienaturalne zachowanie siedzącej za kierownicą 20-latki, która jak się chwilę później okazało, nie posiadała uprawnień do kierowania. Narkotester w organizmie głogowianki wykazał obecność amfetaminy i metamfetaminy, a po badaniu alkomatem na wyświetlaczu urządzenia pojawił się wynik 0,84 promila. Została zatrzymana. A auto przekazane uprawnionej osobie.

Na tym nie koniec. Kiedy dwie godziny później policjanci zakończyli czynności z udziałem zatrzymanej kobiety i zmierzali w kierunku Grębocic, ponownie na swej drodze natrafili na tego samego mercedesa. Na wysokości u. Kopalnianej w Polkowicach feralny pojazd ponownie stał się przedmiotem policyjnej kontroli. Tym razem za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Pęcław. Kierujący również nie posiadał prawa jazdy i w jego przypadku narkotester także wykazał obecność w organizmie zabronionej substancji w postaci metamfetaminy. Tym razem z uwagi na brak możliwości przekazania samochodu innemu kierowcy, policjanci zdecydowali o odholowaniu go na strzeżony parking.

Jeśli wyniki potwierdzą przypuszczenia funkcjonariuszy, to wspomniana dwójka odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem zabronionych substancji. Zatrzymani muszą liczyć się również z konsekwencjami w związku z stwierdzeniem kierowania samochodem bez posiadanych do tego uprawnień.
RED
fot. KPP Polkowice

Podziel się informacją ...
  • 136
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się