Dzieje sięGłogów

Jeden bezdomny ranny. Na sygnale trafił do szpitala. To bilans pożaru Neptuna1 min na czytanie

Pożar w starej restauracji Neptun na Odrą w Głogowie. W środku mają być bezdomni 5

– To było do przewidzenia – piszecie na naszym profilu FB. Dziś (15.11.) wieczorem wybuchł pożar na drugim piętrze byłej restauracji Neptun nad Odrą. Ogień był widoczny z kilkudziesięciu metrów i szybko się rozprzestrzeniał. Strażacy, gdy tylko dotarli na miejsce, to od razu rozpoczęli akcję gaśniczą. Pojawiła się informacja, że w środku ktoś przebywa.

Jedną osobę udało się wydostać. Była ranna i trafiła do Głogowskiego Szpitala Powiatowego. Ponoć miało się tam znajdować jeszcze dwóch innych bezdomnych, ale to się nie potwierdziło. – Dokładnie przeszukaliśmy wszystkie pomieszczenia – mówili na miejscu strażacy. Udział w akcji wzięły trzy jednostki PSP w Głogowie oraz jedna OSP z Serbów.

O tym, że w Neptunie koczują bezdomni wiadomo było od dawna. Na wniosek radnego zabezpieczono budynek. O to apelował Dariusz Czaja, ale jak się okazało zamurowano okna tylko na parterze. Bezdomni nadal się tam dostają, bo wchodzą piętrem.

– Tam dojdzie do tragedii – martwią się nasi internauci. Pan Adam napisał do nas, że trzeba się tym pilnie zająć, bo przecież zbliża się zima – noce coraz chłodniejsze. – Nic dziwnego, że rozpalają w środku ogniska. Przecież w ten sposób ratują się – zauważa głogowianin. Podobnie jest w Cukrowni przy ulicy Rudnowskiej. Tyle tylko, że taki ratunek może źle się dla nich skończyć.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się