Dzieje sięGłogów

Jeden z więźniów z pozytywnym wynikiem. Ma koronawirusa2 min na czytanie

Jeden z więźniów z pozytywnym wynikiem. Ma koronawirusa

W zakładzie karnym w Głogowie był dzisiaj koronabus, pracownikom oraz więźniom zrobiono wymazy na obecność wirusa. Wszystko przez to, że u jednego z więźniów stwierdzono koronawirusa.

Mamy tylko nieoficjalne, niepotwierdzone informacje. Czekamy na wiadomość od rzeczniczki prasowej dyrektora okręgowego służby więziennej we Wrocławiu Karoliny Okupniak, którą zapytaliśmy, czy to prawda, że u jednego z więźniów z Głogowa wykryto koronawirusa i czy część więźniów jest w izolacji, a funkcjonariuszy zakładu karnego w kwarantannie.

Jak się dowiedzieliśmy mężczyzna ten pojechał do szpitala we Wrocławiu w związku z inną dolegliwością, a tam przeprowadzono mu wymazy, które potwierdziły koronawirusa. Dyrektorka Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie Wioletta Chodorowska powiedziała nam, że ten mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu we Wrocławiu. Nie wiadomo, czy jest hospitalizowany z uwagi na covid, czy też z powodu innych objawów ani jaki jest jego stan.

Niezależnie od tego w ZK w Głogowie, w związku z wykryciem koronawirusa u jednego z osadzonych, do izolowanej celi przeniesiono osoby, które przebywały w nim w celi i z którymi miał kontakt. Wszyscy funkcjonariusze służby więziennej, którzy się z nim zetknęli, są w domowej kwarantannie. Na szczęście ten mężczyzna nie miał kontaktu z wieloma osobami, jak się dowiedzieliśmy, nie wychodził poza teren zakładu karnego.

Powiatowa inspektor sanitarna Wioletta Chodorowska poinformowała, że zleciła przeprowadzenie wymazów na obecność koronawirusa u wszystkich osób, które miały styczność z tym człowiekiem. Takie wymazy robi się nie wcześniej niż 7 dni po stwierdzeniu podejrzenia. Dlatego koronabus przyjechał do ZK właśnie dziś (8.07.). Na wyniki trzeba jednak poczekać nawet 2-3 dni. Wioletta Chodorowska poinformowała, że to nie pierwsza taka sytuacja, gdy w ZK w Głogowie był koronabus i gdy robiono wymazy u osób w tej placówce. Już jakiś czas temu było podejrzenie koronawirusa u jednego z pracowników.
RED

Podziel się informacją ...
  • 418
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się