Dzieje sięGłogów

Jedna z sześciu takich figur na świecie w Głogowie2 min na czytanie

Jedna z sześciu takich figur na świecie w Głogowie

Do parafii Miłosierdzia Bożego w Głogowie dotarli misjonarze z figurą Matki Boskiej Fatimskiej – jedną z sześciu takich na świecie. Bo każda z nich dedykowana była przez papieża Franciszka dla danego kontynentu. To tutaj, w naszym mieście, misjonarze będą nauczać i przypominać o wydarzeniach związanych z objawieniami w Fatimie – to Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny. – Każdy z nas potrzebuje pokoju – mówi proboszcz Andrzej Skoblicki.

Wszystko zapoczątkował papież Jan Paweł II. – Po zamachu na swoje życie – na placu św. Piotra – uświadomił sobie, że jego życie to także orędzie fatimskie. I polecił wtedy zbadanie związku serc Jezusa i Maryi. Pamiętamy, gdy mówił: uratowała mnie Maryja. I to właśnie jej poświęcił swoją posługę – przypomina proboszcz głogowskiej parafii. Powstał więc program dotyczący ewangelizacji, który miał na celu przypominanie wiernym o wydarzeniach z Fatimy. – Pierwszy to wszystko do serca wziął kardynał z Filipin i właśnie w Azji szukał współpracowników – dodaje. Na jubileusz 100-lecia objawień z Fatimy papież Franciszek poświęcił sześć figur i wysłał je na każdy kontynent. Pięć lat temu figura, ta przekazana dla Europy, była w Polsce – także w naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Figurę przyjęło 30 największych parafii, hołd oddało jej ponad 120 tysięcy ludzi – wylicza ksiądz.

Jak się okazało Międzynarodowe Przymierze Świętej Rodziny na stałe dotarło do Polski, do naszej diecezji… do Głogowa. – Jan Paweł II powiedział im, że kiedy przyjdzie odpowiedni czas, to dobrze byłoby, gdybyście w mojej ojczyźnie też znaleźli sobie miejsce. Przyjechało do nas pięciu misjonarzy – z Filipin, Irlandii, Stanów Zjednoczonych czy Meksyku. – Jak tutaj trafili? To dar. U nas od trzydziestu lat gotowy był dom dla sióstr, ale do tej pory stał pusty. Nie dojechało do nas żadne inne zgromadzenie. Jesteśmy na etapie wstępnych prac – proboszcz zapowiada, że później rozpoczną podróż po naszym kraju, ale nie tylko. Ale ich domem będzie właśnie Głogów. – Odnawiają usilne wołanie Matki Boskiej z Fatimy. To wezwanie do pokuty oraz modlitwy. Zapraszają do tego, by więcej nie grzeszyć. Jeżeli będziemy grzeszyć, to będziemy też cierpieć – zaznacza. Figurę można zobaczyć w kościele na os. Piastów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się