Dzieje sięFotoGłogów

Jeleniki, moskaliki i inne twórcze wybryki. Jubileuszowa gala mistrzów pióra w Klubie Batalionowym2 min na czytanie

Jeleniki, moskaliki i inne twórcze wybryki. Jubileuszowa gala mistrzów pióra w Klubie Batalionowym 1

Licznych gości tej uroczystości powitał Krzysztof Jeleń, a stowarzyszenie zaskoczyło okolicznościową piosenką we własnym wykonaniu. Były podziękowania dla osób i instytucji wspierających działalność GSL. Z okazji jubileuszu stowarzyszenie przygotowało dwa wydawnictwa. Pierwsze z nich to tom „Jeleniki, moskaliki i inne twórcze wybryki”, czyli wybór fraszek, rymowanych anegdot i komentarzy czy teksty piosenek.

Książka w humorystyczny sposób przedstawia środowisko literackie Głogowa i osoby z nim związane oraz poczucie humoru i dystans do świata głogowskich literatów. Wybrane fragmenty przeczytał Bartek Adamczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury. GSL wydało też okolicznościowy kalendarze z cytatami znanych twórców literatury oraz zdjęciami Małgorzaty Świątek. Z okazji 20-lecia stowarzyszenie wyróżniło medalami za zasługi i pomoc kilka osób spoza członków GSL.

Radoxim 5

Jeden z nich odebrała na gali Izabela Owczarek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głogowie. Gratulacje i podziękowania za wkład w kulturę miasta i jego rozsławianie w Polsce przez Głogowskie Konfrontacje Literackie przekazali członkom stowarzyszenia m.in. wicestarosta Jeremi Hołownia oraz przedstawiciele prezydenta Głogowa. Na scenie stanęły oklaskiwane osoby, które 20 lat temu zakładały GSL do dziś tworzą jego historię – Joanna Lehman, Irena Kubiaki, Władysław Paździoch, Tadeusz Kolańczyk, Henryk Adamczyk i Stefan Górawski. Galę zakończył koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Grzegorza Tomczaka.
GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się