Dzieje sięGłogów

Jeremi Hołownia nagrodzony specjalną statuetką przez stowarzyszenie Gladiator1 min na czytanie

Jeremi Hołownia nagrodzony specjalną statuetką przez stowarzyszenie Gladiator

Podczas gali z okazji jubileuszu 20-lecia stowarzyszenia mężczyzn z chorobami prostaty “Gladiator”, która odbyła się w  Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie wyróżniony został członek zarządu powiatu głogowskiego Jeremi Hołownia.

– Zostałem wyróżniony statuetką za działania podejmowane na rzecz pacjentów- mieszkańców powiatu głogowskiego w zakresie profilaktyki, edukacji oraz diagnostyki schorzeń narządów chorób układu moczowo-płciowego – mówi nam i dodaje. – Traktuję że jest to wyróżnienie dla całego powiatu i wszystkich którzy zaangażowali się w te działania przez dwanaście lat. Program przesiewowy, który rozpoczęliśmy w roku 2010 jest realizowany już po raz 10. Inicjatorem rozpoczęcia programu byłem wspólnie z Panem Andrzejem Permodą, wówczas przewodniczącym Komisji Zdrowia w Radzie Powiatu Głogowskiegi oraz we współpracy z ze stowarzyszeniem – zauważa.

Radoxim 5

Obecnie dzięki pozyskiwanemu dofinansowaniu z Fundacji Polska Miedź SA mogą badać rocznie około 500 mężczyzn powyżej 50 roku życia. – Przyznanie tak prestiżowej statuetki było dla mnie ogromnym wyróżnieniem, a jednocześnie jest to zobowiązanie do dalszych działań na rzecz mieszkańców w zakresie edukacji i profilaktyki w zakresie chorób prostaty – kończy Hołownia.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się