Zamknij

Jeśli chcesz być kierowcą, koniecznie sprawdź ranking głogowskich szkół nauki jazdy. Tu jest wszystko!

17:30, 13.02.2020 Łukasz Kaźmierczak Aktualizacja: 09:10, 24.02.2021
Skomentuj

Zrobiliśmy zestawienie wyników egzaminów za 2019 rok w powiecie głogowskim, jeśli chodzi o prawo jazdy kat. B.

Tabele powstały w oparciu o dane Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze dla powiatu głogowskiego.

Nie braliśmy pod uwagę szkół, z których do egzaminów na prawo jazdy przystąpiło mniej niż 5 osób, gdyż takie szkoły najczęściej już nie istnieją.

Poza tym głogowskie szkoły jazdy podzieliliśmy na dwie kategorie: takie, które szkolą setki przyszłych kierowców oraz takie, które wyszkoliły w 2019 r. mniej niż 100 zdających.

Z danych WORD wynika, że 2 tys. 142 osoby z powiatu głogowskiego zgłosiły się w ubiegłym roku na egzaminy teoretyczne kat. B. Spośród nich 51,77 proc. zdało egzaminy. Natomiast 2 tys. 510 osób zgłosiło się na egzaminy z jazdy. Tu średnia zdawalność wyniosła 46,52 proc.

Zestawienie dla szkół, które wyszkoliły "więcej niż 100" w teorii - PONIŻEJ.

PRZECZYTAJ KILKA PREZENTACJI NASZYCH SZKÓŁ

Rafał Mikołajczyk (Szkoła Nauki Jazdy Rafał Mikołajczyk):

Rafał Mikołajczyk od 9 lat prowadzi szkołę kierowców.

Szkolę kierowców od 9 lat, natomiast od 2016 r. prowadzę własna firmę. Dysponuję własną salą wykładową, dobrze wyposażoną i wygodną. Poza tym mam do dyspozycji dla moich klientów trzy toyoty yaris, a wśród nich jest także toyota z automatyczną skrzynią biegów. Jako pierwszy w Głogowie wprowadziłem taki samochód do nauki i stal się on hitem. Inne szkoły wzięły ode mnie przykład. Naukę w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów wybierają kobiety, które boją się zmiany biegów, mężczyźni po czterdziestce oraz osoby, które mają orzeczenie lekarskie. Muszę się pochwalić, że osobiście wyszkoliłem cztery osoby niepełnosprawne na tym aucie, w tym dwie osoby bez ręki. Obie zdały egzaminy za pierwszym razem. Ogólnie jednak można powiedzieć, że automaty stają się coraz bardziej modne. Przeciętny klient mojej firmy to oczywiście młoda osoba, która skończyła 18 lat i chce zrobić prawo jazdy, ale jest także coraz więcej osób dorosłych, które nadrabiają stracony czas. Mam coraz więcej pań po czterdziestce, które kiedyś uważały, że im prawo jazdy niepotrzebne albo się bały jeździć, a teraz już się nie boją i chcą mieć to uprawnienie. Obecnie samochody się zmieniły, są bardziej nowoczesne, delikatniejsze i paradoksalnie młodzi kierowcy mają największe problemy z ruszaniem oraz zmianą biegów. 

Zestawienie dla szkół, które wyszkoliły "mniej niż 100" w teorii - POWYŻEJ.

Henryk Mordzak

Henryk Mordzak zatrudnia 17 szkoleniowców, którzy w zeszłym roku przeszkolili 900 osób.

Dysponuje 14 toyotami yaris, w tym jedną hybrydową, z automatyczną skrzynią biegów. Zatrudnia 17 szkoleniowców, którzy w zeszłym roku przeszkolili 900 osób. Nie tylko mieszkańców Głogowa i okolic, ale także wielu klientów z zachodniopomorskiego, lubuskiego i wielkopolskiego. Obecnie firma Mordzaków szkoli kierowców we wszystkich kategoriach, dysponuje także ciężarówkami, autobusem oraz motocyklem. Jest coraz większe zainteresowanie kursami w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów - Jacek Mordzak przyznaje, że od dwóch lat firma dysponuje takim autem. To jest całkiem inny komfort jazdy, a poza tym każdy, kto się na nim uczył jeździć, mógł potem nim zdawać egzamin praktyczny. - Od 1 stycznia wprowadzono również możliwość zdawania egzaminu na innych samochodach, na których kursanci się uczą - przypomina Jacek Mordzak.

Nauka Jazdy Darek 

Judyta Poleszczuk, instruktorka jazdy szkoły Darek.

W tym roku obchodzimy 15-lecie firmy. I od 10 lat nie schodzimy z pudła w głogowskim rankingu. To dzięki kwalifikacjom naszej kadry. Na ponad sto szkół jestem jedynym w powiecie instruktorem prawa jazdy, który ma uprawnienia instruktora techniki jazdy. To najwyższe kwalifikacje instruktorskie. Od tego czasu zmieniłem szkolenie kursantów kładąc nacisk na technikę, co przełożyło się na wynik - mamy najwyższa zdawalność. A szkolą się następni nasi instruktorzy. Nasz atut to doświadczenie i umiejętność przekazywania wiedzy adeptom. W tym roku mieliśmy już 10 egzaminowanych i prawie sto procent zdawalności. Na nasze kursy zawsze są chętni. Dla naszych kursantów mamy umowę z lekarzem, który na miejscu przeprowadza badania rozpoczynających kurs. Pielęgniarka medycyny pracy szkoli ich z udzielania  pierwszej pomocy. 

Goman Grzegorz i Maciej Kuźmin

Grzegorz i Marciej Kuźmin, dwa pokolenia instruktorów.

W tym roku obchodzimy 15-lecie działalności. Jak każda szkoła chcemy szkolić jak najlepiej, a efekty potwierdzają nasze osiągnięcia. W ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu szkół jazdy w powiecie głogowskim i w województwie dolnośląskim. Głosami naszych kursantów. Mamy dużą satysfakcję, gdy zdają egzamin za pierwszym razem i widzimy, jak dobrze sobie radzą na drogach. Staramy się, by kursanci byli bezpieczni. Uczymy ich jazdy praktycznej, a przede wszystkim bezpiecznej, to jest najważniejsze. Współpraca z egzaminatorami jest bardzo dobra. Dla podnoszenia poziomu szkolenia sami się dokształcamy. Jeden z naszych instruktorów ukończył kurs na egzaminatora w celu poznania i lepszego zrozumienia zasad egzaminowania. Wszystko z myślą o naszych kursantach - przyszłych dobrych kierowcach. 

Zestawienie dla szkół, które wyszkoliły "więcej niż 100" w praktyce - PONIŻEJ.

OSK Zarzycki

OSK Zarzycki to firma rodzinna z 30-letnim stażem.

Jesteśmy firmą rodzinną z 30-letnim stażem i stale się rozwijamy. W 2019 r. rozszerzyliśmy swoją ofertę o kurs prawa jazdy kat. B z automatyczną skrzynią biegów. W bieżącym roku planujemy kolejną inwestycję - zakup autobusu na kat. D. Nasza kadra należy do grona instruktorów z największym doświadczeniem na terenie Głogowa i naszego powiatu. Wypracowaliśmy metody szkoleniowe, które przekładają się na zdawalność. Przede wszystkim kładziemy nacisk na jakość, a nie ilość. Wykłady prowadzimy w mniejszych grupach, aby każdy uczestnik mógł aktywnie brać udział w zajęciach. Jesteśmy instytucją szkoleniową wpisaną do Rejestru Usług Szkoleniowych ( RIS ). U nas zrobisz kurs na wszystkie kategorie prawa jazdy, przeszkolisz też kierowców zawodowych. Gwarantujemy m.in. samochody szkoleniowe i motocykle identyczne jak na egzaminie. 

Szkoła Nauki Jazdy Driver 

Działamy w Głogowie od 11 lat  i kursantów nam nie ubywa, z roku na rok mamy ich coraz więcej. Większość, bo blisko 70 proc. wybiera nas z polecenia rodziny lub znajomych, którzy po kursie w naszej szkole pomyślnie zdali egzamin. Dla nas najważniejsza nie jest zdawalność, ale to, by kursanci byli zadowoleni z przebiegu szkolenia. Wyróżniają nas doświadczeni i skuteczni instruktorzy. Uczymy dobrze prowadzić samochód i korzystać z prawa jazdy. Duży plus - podstawiamy motocykle na egzaminy. Zapewniamy dogodne godziny jazdy, zajęcia z pierwszej pomocy i pomoce naukowe gratis. 

Szkoła Nauki Jazdy Karol 

Wyróżnia nas profesjonalna, doświadczona kadra. Gwarantujemy bezstresowe nauczanie, zawsze w miłej atmosferze. Efektem jest duża zdawalność, często za pierwszym podejściem do egzaminu i zadowolenie kursantów. Z ich polecenia przychodzą do nas kolejni. Kursanci doceniają nas także za atrakcyjne ceny. Cena kursu obejmuje 30 godzin zajęć teoretycznych, 30 godzin zajęć praktycznych, egzamin wewnętrzny oraz materiały dydaktyczne. Jest możliwość rozłożenia na raty. 

Zestawienie dla szkół, które wyszkoliły "więcej niż 100" w praktyce - POWYŻEJ.


TUTAJ ZOBACZ CAŁE ZESTAWIENIE SZKÓŁ NAUKI JAZDY:

ROZMOWA Z NOWYM SZEFEM WOJEWÓDZKIEGO OŚRODKA RUCHU DROGOWEGO W JELENIEJ GÓRZE, KTÓREMU PODLEGA GŁOGOWSKA FILIA

Wojciech Leszczyk (39 l.) od 9 stycznia jest dyrektorem WORD-u w Jeleniej Górze.

Wojciech Leszczyk (39 l.) od 9 stycznia jest dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Gorze, pod który podlega głogowska filia. 

Decyzję podjął zarząd województwa dolnośląskiego, który pana mianował na to stanowisko. Jak długo jest pan z WORD-em związany?

Wcześniej przez rok byłem zastępcą dyrektora tego ośrodka i odpowiadałem za edukację, kursy i szkolenia oraz za bezpieczeństwo ruchu drogowego. Teraz zarząd zdecydował, żebym kierował ośrodkiem, a muszę podkreślić, że jest on duży i prężnie działa, do czego przysłużyła się także filia w Głogowie. Razem z Jelenią Górą mamy pięć oddziałów na całym Dolnym Śląsku: właśnie w Głogowie, w Kamiennej Gorze, Bolesławcu i Miliczu. To ogromna odpowiedzialność, a dla mnie ogromne wyróżnienie, że mogę kierować takim ośrodkiem. 

Jak pan ocenia działalność ośrodka WORD w Głogowie?

Przypomnę, że działa pod naszym szyldem od sześciu lat, ale już widać, że to była bardzo dobra decyzja, aby w takim dużym mieście utworzyć ośrodek. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego działalności oraz z jego wyników. Byłem w Głogowie nie dalej jak tydzień temu i osobiście sprawdzałem, że zdający egzaminy mają bardzo dobre warunki. Ponad rok temu kupiliśmy od starostwa budynek, teraz siedziba jest naszą własnością. Ponadto sąsiednia szkoła przyrodnicza pozostawiła teren obsadzony przepiękną zielenią, więc dodatkowo otoczenie działa odprężająco. Tylko zdawać egzaminy.

Właśnie, jak to z tymi egzaminami jest?

Głogowski ośrodek pracuje na bardzo dobre wyniki całego WORD-u. Głogów to duże miasto, jest bardzo dużo zdających egzaminy. W sumie w zeszłym roku na kat. B przeegzaminowaliśmy ponad 2100 osób z teorii i ponad 2500 osób z praktyki. To niezły wynik. Na dodatek ośrodek jest tak korzystnie usytuowany, że przyciąga także zdających z ościennych województw. Konkretnie dużo przyjeżdża osób na egzaminy z województwa lubuskiego, a ostatnio także z Wielkopolski. Okazało się, że to bardzo dobre miejsce na egzaminy, nie tylko dlatego, że blisko mają zdający z różnych okolicznych miast, ale także w Głogowie dobrze się te egzaminy zdaje. Są tu bardzo dobre rozwiązania komunikacyjne i zdający nie narzekają na chaos na drogach czy na jakieś niespodziewane trudności. Mamy bardzo dobre wyniki zdawalności, także w Głogowie, ale czekamy jeszcze na ranking ogólnopolski ośrodków egzaminacyjnych. Mamy nadzieje, że tak jak w poprzednich latach, będziemy w czołówce jeśli chodzi o zdawalność.  

Czy są plany rozwoju głogowskiego ośrodka?

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że organizujemy tu głównie egzaminy na prawo jazdy kat. B, a także kat A. W takim dużym mieście jak Głogów chcielibyśmy także organizować egzaminy na wyższe kategorie, przede wszystkim na C, lecz na razie nie ma takiej możliwości. Ustawodawca musiałby zmienić przepisy. Czekamy więc na takie zmiany. Jednocześnie chcę zdementować rozpowszechnianą informację, jakoby miało nastąpić łączenie WORD-ów na Dolnym Śląsku oraz związana z tym likwidacja ośrodków terenowych. 

(Łukasz Kaźmierczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%