Dzieje sięGłogów

Jest ładnie i tanio. Głogowianie o nowym budynku socjalno-komunalnym1 min na czytanie

Jest ładnie i tanio. Głogowianie o nowym budynku socjalno-komunalnym

Od kilku tygodni trwa zasiedlanie bloku z mieszkaniami komunalnymi i socjalnymi na Nowym Piastowie. Jest ich tam 104 – byliśmy, sprawdziliśmy czy głogowianie są z nich zadowoleni. Chwalą sobie to, że na parterze nie ma schodów, nie ma progów, co ułatwia poruszanie się osobom starszym oraz niepełnosprawnym

– Jest naprawdę wygodnie – mówi nam Edmund Trzebiatowski (65 l.), który otrzymał od miasta lokal na parterze, bo porusza się o kulach. Ma problemy ze zdrowiem. – Wcześniej też mieszkałem na parterze, ale w starym budownictwie. Niestety było tam do pokonania kilka schodów – opowiada, że teraz jest mu znacznie łatwiej.

W tym bloku są mieszkania o różnej pow. Ponad 60 mkw. i trzy pokoje ma do dyspozycji Edyta Hojan. – Pozytywnie zaskoczył nas wysoki standard tych mieszkań – ściany białe, dobre panele, piękne płytki. Za to z pewnością można, nawet trzeba, pochwalić, bo można było odłożone pieniądze przeznaczyć na nowe meble na przykład dla dzieci – cieszy się.

Maryla Sosnowska mieszka na pierwszym piętrze. Balkon ma z widokiem na plac zabaw. – Okolica jest spokojna, bezpieczna. Dzieci bawiące się w piaskownicy ma się na oku – zwraca uwagę, że w końcu jej pociechy mają swoje pokoje. – Mamy czwórkę dzieci – dwóch chłopców i dwie dziewczynki. Teraz mają swój kąt. Na takie nowe mieszkanie, w takim stanie, nigdy nie byłoby nas stać – przyznaje pani Maryla.

Ile wynoszą opłaty? Za te większe mieszkania komunalne, jak wyliczają ludzie, czynsz wynosi około 700 zł miesięcznie. Do tego trzeba jeszcze doliczyć opłaty takie jak woda czy prąd. – Nie jest drogo – mówią. Jeszcze nie wszystkie lokale są zajęte – nie ma dnia, by ktoś się tam nie wprowadzał.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się