Dzieje sięGłogów

Jest projekt, kiedy przetarg? Podgrzewana murawa na Chrobrym dopiero w przyszłym roku1 min na czytanie

Chrobry wygrywa i wydostaje się ze strefy spadkowej! Chojniczanka, Zagłębie teraz Stal... 30

Jest już projekt na podgrzewaną murawę stadionu Chrobrego Głogów przy ulicy Wita Stwosza. Ile będzie kosztowała ta inwestycja? Dokładne kwoty poznamy podczas procedury przetargowej, ale szacuje się, że będzie to ponad 3 mln zł.

– Inwestycja nie będzie łatwa – mówi Jarosław Trawiński, prezes Chrobrego, który wyjaśnia, że to dość skomplikowane prace. – Chcemy w jak najmniejszym stopniu uszkodzić bieżnię lekkoatletyczną. Ona później zostanie oczywiście odtworzona, oczyszczona i będzie jak nowa –zapewnia.

Miejska spółka złożyła już do Starostwa Powiatowego w Głogowie wniosek – pozwolenie na budowę powinno zostać przyznane na przełomie marca i kwietnia. Później ogłoszony zostanie przetarg. A kiedy ruszą prace na stadionie? Wydaje się, że na pewno nie w tym roku, bo Polski Związek Piłki Nożnej zmienił wymagania licencyjne na przyszły sezon. Wynika z tego, że podgrzewana murawa niezbędna będzie do gry w 1.lidze dopiero od sezonu 2022/2023. – Dlatego nie musimy się spieszyć. Są dwa terminy – albo następna przerwa zimowa, albo lato kolejnego roku. Jeszcze nad tym dyskutujemy, żadne decyzje nie zapadły – mówi Trawiński.

Wymiana murawy może potrwać około dwóch miesięcy. Wtedy stadion wyłączony byłby z użytkowania.
RED

Podziel się informacją ...
  • 25
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się