Dzieje sięGłogów

Jest wykonawca, koszt ponad 8 mln zł! Rozpoczęły się prace przy budowie nowego TBS-u1 min na czytanie

Jest wykonawca, koszt ponad 8 mln zł! Rozpoczęły się prace przy budowie nowego TBS-u

Kolejny blok Towarzystwa Budownictwa Społecznego zostanie wybudowany przy ulicy Generała Józefa Sowińskiego. Tam, gdzie stoją już dwa inne, przypominające budynki pokoszarowe. Do przetargu stanęły trzy firmy. Wszystkie oferowały m.in. taką samą gwarancję na roboty budowlane – 5 lat. Ale ceny już się różniły. BUDREM zaoferował 8 mln 662 tys. zł, SOBOTA 8 mln 578 tys. zł, a najniższą BUD-DOM, bo 8 mln 100 tys. zł. – Wybrana została najkorzystniejsza oferta, czyli firmy BUD-DOM – usłyszeliśmy w miejskiej spółce.

TBS przekazał już inwestorowi teren – w poniedziałek (10.02.). Niemal natychmiast rozpoczęły się roboty rozbiórkowe starych budynków znajdujących się na tym terenie. Te prace potrwają przez dwa miesiące. Nowy budynek, bliźniaczy do dwóch pozostałych na tym osiedlu, ma być gotowy w drugiej połowie 2021 roku.

Sporą część kwoty na tę inwestycję dołoży miasto, bo 2,5 mln zł. Pozostała część to środki z Banku Gospodarstwa Krajowego – będzie to kredyt na preferencyjnych warunkach, ale też jak udało się nam dowiedzieć TBS ma szansę na grant do 20 proc. wartości inwestycji. A to pieniądze bezzwrotne. Ilu chętnych? Ponad 300! O tym piszemy: TUTAJ.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się