Dzieje sięGłogów

Jest wyrok skazujący radnego Andrzeja Radomskiego za zniesławienie byłej posłanki Ewy Drozd1 min na czytanie

Jest wyrok skazujący radnego Andrzeja Radomskiego za zniesławienie byłej posłanki Ewy Drozd

Sąd Okręgowy w Legnicy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Głogowie z 5 grudnia ub. roku., skazujący radnego powiatu głogowskiego Andrzeja Radomskiego za zniesławienie i znieważenie byłej poseł Ewy Drozd.

Przypomnijmy, że do znieważenia doszło pod koniec września 2017 r., kiedy to na portalu Facebook poseł zamieściła wpis dotyczący przeprowadzenia na lekcji WOS wykładu o Konstytucji RP. W odpowiedzi na to radny zamieścił, ze swojego konta na tym portalu, obraźliwy komentarz.

Sąd pierwszej instancji uznał Radomskiego za winnego i wymierzył 8 tys. zł grzywny oraz 10 tys. zł nawiązki, a ponadto orzekł o kosztach postępowania.

Z tym rozstrzygnięciem nie zgodził się oskarżony, który przez cały proces nie przyznawał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. – Sąd Okręgowy w Legnicy nie uwzględnił zarzutów apelacji. Uzasadniając utrzymanie wyroku skazującego, wskazał, iż wina i sprawstwo oskarżonego nie budziły wątpliwości w świetle zebranych w sprawie dowodów, a orzeczona kara była adekwatna do popełnionego przestępstwa – informuje nas adwokat byłej poseł, Krzysztof Gągół.

Niestety nie udało nam się jeszcze skontaktować ani z posłanką, ani radnym. Komentarze wkrótce.
RED

Podziel się informacją ...
  • 728
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się