Dzieje sięGłogów

Jest zgoda radnych. Miasto odkupi od starostwa działki koło szpitala?1 min na czytanie

Jest zgoda radnych. Miasto odkupi od starostwa działki koło szpitala?

Prezydent Rafael Rokaszewicz, zgodnie z zapowiedzią, spotkał się z radnymi by porozmawiać o możliwości kupna przez miasto działek przy ul. Herberta, tuż obok szpitala. Działki te zarząd powiatu głogowskiego chce sprzedać.

Pomysł prezydenta Rafaela Rokaszewicza polega na tym, by po zakupie działek przez miasto można było stworzyć w tym miejscu nowy kompleks medyczny dla mieszkańców: nowoczesne centrum diagnostyki, profilaktyki i lecznictwa ambulatoryjnego.

– Spotkałem się z radnymi i mogę śmiało powiedzieć, że mam ich przychylność. Cieszę się, że po tym jak miasto inwestuje pieniądze w rozwój szpitala i jego kolejnych oddziałów, radni wspierają mnie w planowaniu przyszłości dla usług medycznych dla mieszkańców – mówi Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa. Łącznie 6 działek daje nam możliwość stworzenia, za kilka lat, nowej oferty dla mieszkańców i powiatu głogowskiego. Oferty, która ma służyć ich zdrowiu. Po spotkaniu z radnymi, którzy wspierają prezydenta w realizacji tego pomysłu, Rafael Rokaszewicz wystosował pismo do zarządu powiatu, oficjalnie zawiadamiając o chęci zakupu działek przez Gminę Miejską Głogów. Możliwe, że te działki trafią w ręce miasta jeszcze w tym roku.
RED

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się