Dzieje sięGłogów

“Jestem po rozwodzie. Czy mogę tutaj zapisać dziecko?”. Ksiądz Wójcik: przed nikim się nie zamykamy1 min na czytanie

Od września ruszy katolickie przedszkole “Boży Domek” przy parafii św. Klemensa w Głogowie. Obecnie trwa rekrutacja. Zainteresowanie jest spore. Jedna z głogowianek zwróciła się do nas z zapytaniem czy może zapisać tam dziecko. – To delikatna sprawa – jestem po rozwodzie – woli pozostać anonimowa. Choć przyznaje, że stale uczęszcza do kościoła, dziecko zostało ochrzczone. – Podoba mi się ten pomysł na przedszkole – dodaje, że jednak na stronie internetowej nie odnalazła dokładnych wytycznych.

O pomoc poprosiliśmy ks. Łukasza Wójcika, który mówi wprost – nikogo nie dyskryminujemy. – Raczej zachęcamy do uczestniczenia w tym projekcie, niż do niego zmuszamy. Każdy, kto tutaj zapisze swoje dziecko, robi to z własnej woli – wyjaśnia nam, że na przeszkodzie nie mogą stanąć przeszkody moralne. – Oczywiście na pewno do naszego przedszkola nie będą uczęszczały dzieci, których rodzice nie chodzą do kościoła, nie modlą się, bo… po prostu oni sami się na to nie zdecydują. Drzwi do nas są otwarte dla wszystkich – zapewnia.

Przedszkole zostało założone przez fundację “Edukacja z wartościami” na Dolnym Śląsku.  To katolickie przedszkole, więc nie zabraknie modlitwy i mszy świętej.
300 ZŁOTYCH PLUS WYŻYWIENIE – TAKIE CENY W KATOLICKIM PRZEDSZKOLU
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się