Dzieje sięGłogów

Jeszcze dziś ma to się zmienić! Drogowcy poprawią znaki poziome na tym skrzyżowaniu1 min na czytanie

Jeszcze dziś ma to się zmienić! Drogowcy poprawią znaki poziome na tym skrzyżowaniu

Kierowcy narzekają, że nie wiadomo jak jechać z ronda w kierunku mostu. Pod nowymi liniami poziomymi przebijają stare, kierowcy się mylą i dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji. – Jak ktoś mógł coś takiego zrobić na krajowej drodze w samym centrum Głogowa, gdzie jest bardzo duży ruch? – zastanawiają się kierowcy.

– Mają rację. Tak nie może być i tak nie zostanie – przyznaje kierownik głogowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Dariusz Zajączkowski. Zapowiada, że dziś wieczorem wszystko ma zostać poprawione. Już w weekend firma coś zaczęła robić, ale przerwała.

– Nie odebraliśmy tego, nie zapłaciliśmy firmie, która wykonywała oznakowanie – mówi Dariusz Zajączkowski, przyznając, że spod nowych znaków wyglądają stare i wprowadzają kierowców w błąd. Nie rozumie, jak mogło do tego dojść, bo firma, która malowała oznakowanie jest profesjonalna – to Zabert z Wrocławia. – My też się denerwujemy, bo to już dawno miało być poprawione – mówi Zajączkowski.

Na tym zjeździe z ronda dochodzi do bardzo niebezpiecznych sytuacji, gdyż zmieniono organizacje ruchu i zbudowano prawoskręt, a dodatkowo stare oznakowanie zachodzi na nowe i można dostać oczopląsu. Kierowcy, którzy chcą jechać prosto, w kierunku mostu, muszą lekko skręcić w prawo – jak pokazują wytyczone linie. – Po naprawie oznakowania organizacja ruchu zostanie taka, jak zatwierdzono, czyli inna niż była. Kierowcy muszą się do niej stosować, patrzeć na znaki pionowe i poziome – radzi Zajączkowski.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się