Dzieje sięFotoGłogów

Język angielski? Maturzyści są optymistami. Liczą na świetne wyniki z tego egzaminu14 min na czytanie

Język angielski? Maturzyści są optymistami. Liczą na świetne wyniki z tego egzaminu 2

Trzeci dzień egzaminów maturalnych. Dziś (6.05.) ten z języka angielskiego. Byliśmy w Zespole Szkół Politechnicznych, gdzie nastroje dobre. A to dlatego, że uczniowie liczą na świetne wyniki z matematyki. Ten egzamin zaskoczył ich pozytywnie. Mówią, że nie mieli z nim większych problemów. Zadania miały się powtarzać z arkuszy, tych z ubiegłych lat.

Łukasz Jasiniewicz (19 l.) ma nadzieję, że właśnie z tego egzaminu osiągnie ponad 90 proc. – Liczyłem na sto procent, ale można powiedzieć, że jest idealnie. Język polski? Dobrze poszła mi rozprawka. Myślę, że wcale nie będzie gorzej niż z matematyki – cieszył się.

Dyrektor Paweł Korzeń tonował nastroje. – To, że uczniowie mówią, że coś było łatwe, wcale nie przesądza o tym, że tak faktycznie było. Mamy doświadczenie z lat ubiegłych. Bywało podobnie. Później okazywało się, że nawet 10 proc. uczniów nie zdawało tej matematyki, polskiego podobnie. Zawsze trzeba mieć dystans i pokorę – mówi.

Uważa, że z językiem angielskim młodzież nie będzie miała większych problemów, bo biegle się nim posługuje podczas zagranicznych – licznych – wyjazdów w trakcie nauki w ZSP. – To uczniowie, którzy jeżdżą po świecie. Na pewno lepiej radzą sobie z tym językiem niż starsze pokolenia – zauważa.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się