Dzieje sięGłogów

Jubileusz 50-lecia księdza prałata Ryszarda Dobrołowicza!1 min na czytanie

Jubileusz 50-lecia księdza prałata Ryszarda Dobrołowicza!

7 czerwca 1971 roku – to data od której wszystko się zaczęło. Zaczęło się kapłaństwo ks. Ryszarda Dobrołowicza. W tym roku przypada jubileusz jego 50-lecia. Dlatego w niedzielę (6.06.) o godz. 12.30 w kolegiacie odbędą się z tej okazji uroczystości.

– Głogów to moje miasto – mówi nam ks. Dobrołowicz (74 l.), który po raz pierwszy do naszego miasta przybył w 1972 roku. Później podjął się budowy kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski na osiedlu Kopernik. – To było coś pięknego. Budowało się nowe osiedle. Ludzie potrzebowali też kościoła. Długo walczyliśmy o pozwolenie na budowę, nie było łatwo. Wierni mocno się zaangażowali, aby powstała ta świątynia. Była pełna. Pamiętam też moment, kiedy gościliśmy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Tego nie da się zapomnieć – wspomina.

Potrafił jednoczyć i mobilizować ludzi nie tylko do ciężkiej pracy, ale i modlitwy. Wielki jako człowiek, budowniczy i kapłan. Słuchający i pouczający, dla wielu autorytet społeczny i duchowy. Brał także udział przy odbudowie głogowskiej kolegiaty oraz budowie Domu Uzdrowienia Chorych. – Starałem się nie zapominać o tym, co jest najważniejsze w kapłaństwie. Praca z młodymi ludźmi była wartością nie do przecenienia, a i ja pewnie w jakimś sensie hartowałem swoją duchowość. Miałem dookoła siebie pięknych, wartościowych ludzi – opowiada ks. Dobrołowicz. W 2019 roku wrócił do Głogowa. Zamieszkał w Domu Uzdrowienia Chorych. Pomaga proboszczowi Rafałowi Zendranowi.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się