Dzieje sięFotoGłogów

Jubileusz batalionu! Będą się wspinać na Mount Everest [ZDJĘCIA]2 min na czytanie

Jubileusz batalionu! Będą się wspinać na Mount Everest [ZDJĘCIA]

– To będzie nasze pierwsze wspólne wejście na Mount Everest – zapowiadał na konferencji prasowej (21.09.) to co będzie się wkrótce działo na terenie 4 Głogowskiego Batalionu Inżynieryjnego dowódca jednostki ppłk Krzysztof Jaroszek. Oczywiście nie polecą samolotem tysięcy kilometrów, by wejść na szczyt tej góry, ale będą się wspinać na specjalną ściankę Jurka Górskiego – bo to ich wspólna akcja. – Będziemy właśnie tak obchodzić 10-lecie powstania batalionu. To wydarzenie rozpoczyna cykl przedsięwzięć z tym związanych – dodawał.

Wspinaczka rozpocznie się w poniedziałek (27.09.) o godz. 7 – właśnie wtedy pierwsze metry po ściance pokona ppłk Jaroszek. W piątek (1.10.) o godz. 11 z kolei uroczysta zbiórka i otwarcie „Sali tradycji” oraz w następnym tygodniu organizują zawody dla klas mundurowych. – Cieszę się, że możemy korzystać z doświadczenia Jurka Górskiego, który nam pomaga. Rozpoczniemy ścisłą współpracę – zaznaczał.

A Jerzy Górski, jak zwykle, powtarzał – ruch to zdrowie. – Kiedy kilka lat temu sprowadzaliśmy ruchomą ściankę do Głogowa, to zastanawialiśmy się w jaki sposób wejść na najwyższy szczyt na świecie – na 8848 m. Po raz pierwszy będziemy chcieli zdobyć tę wysokość. Ile potrzebujemy czasu? Około jedenastu godzin. Chcemy wchodzić w wyznaczonym tempie. Ścianka była w różnych miejscach i okazuje się, że jeszcze nigdy nie udało się zdobyć tej wysokości. Najbliżej było w Polkowicach, gdzie zdobyliśmy 6 km – zwracał uwagę głogowianin.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się