Juniorzy Chrobrego zaczęli sezon od wygranej [ZDJĘCIA]

08:07, 29.09.2022 strony

I się zaczęło - na parkiecie hali im. Ryszarda Matuszaka zainaugurowano rozgrywki juniorów. W środę (28.09.) Chrobry Głogów grał z MKS-em Żagiew Dzierżoniów. Pierwsza połowa tego spotkania była zacięta ze wskazaniem na gospodarzy - w 7. minucie, po rzucie Konrada Szymańskiego, prowadzili 6:3. Potem jednak rywal zaczął odrabiać straty, by na przerwę schodzić do szatni remisując 16:16. Po zmianie stron nasi podkręcili tempo - uszczelnili grę w obronie, poprawili również skuteczności. I właśnie te dwa elementy gry okazały się kluczem do sukcesu - do zwycięstwa. Ostatecznie Chrobry wygrał 34:29.

Trener Krzysztof Gdakowicz miał powody do zadowolenia. -Początek meczu był dobry, ale w pewnym momencie zaczęła szwankować nam skuteczność. Stąd wzięły się problemy. Dlatego w drugiej połowie wiedzieliśmy co należy poprawić. Przyniosło to efekty - podsumował.

Z dobrej strony - broniąc kilka ważnych piłek - pokazał się bramkarz Marcel Ziemiak. - Myślę, że ta druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Zaczęliśmy wyprowadzać kontrataki i rzucać bramki. Nie ma co ukrywać, że to pierwszy nasz mecz i początkowe minuty mogły być nerwowe - dodawał. W następnej serii spotkań Chrobry zagra na wyjeździe z Siódemką Legnica.

Chrobry: Ziemiak, Reszczyński 5, Królak 9, Ryniec, Namyślak 6, Sznajder 1, Aleksandrowicz, Widomski 2, Wujczak 3, Pilecki, Szymański 2, Paryż, Głowacki 4, Janik 2.