FotoSport

Juniorzy Chrobrego zaczęli sezon od wygranej [ZDJĘCIA]4 min na czytanie

Juniorzy Chrobrego zaczęli sezon od wygranej [ZDJĘCIA] 4

I się zaczęło – na parkiecie hali im. Ryszarda Matuszaka zainaugurowano rozgrywki juniorów. W środę (28.09.) Chrobry Głogów grał z MKS-em Żagiew Dzierżoniów. Pierwsza połowa tego spotkania była zacięta ze wskazaniem na gospodarzy – w 7. minucie, po rzucie Konrada Szymańskiego, prowadzili 6:3. Potem jednak rywal zaczął odrabiać straty, by na przerwę schodzić do szatni remisując 16:16. Po zmianie stron nasi podkręcili tempo – uszczelnili grę w obronie, poprawili również skuteczności. I właśnie te dwa elementy gry okazały się kluczem do sukcesu – do zwycięstwa. Ostatecznie Chrobry wygrał 34:29.

Trener Krzysztof Gdakowicz miał powody do zadowolenia. –Początek meczu był dobry, ale w pewnym momencie zaczęła szwankować nam skuteczność. Stąd wzięły się problemy. Dlatego w drugiej połowie wiedzieliśmy co należy poprawić. Przyniosło to efekty – podsumował.

Z dobrej strony – broniąc kilka ważnych piłek – pokazał się bramkarz Marcel Ziemiak. – Myślę, że ta druga połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Zaczęliśmy wyprowadzać kontrataki i rzucać bramki. Nie ma co ukrywać, że to pierwszy nasz mecz i początkowe minuty mogły być nerwowe – dodawał. W następnej serii spotkań Chrobry zagra na wyjeździe z Siódemką Legnica.

Chrobry: Ziemiak, Reszczyński 5, Królak 9, Ryniec, Namyślak 6, Sznajder 1, Aleksandrowicz, Widomski 2, Wujczak 3, Pilecki, Szymański 2, Paryż, Głowacki 4, Janik 2.