Dzieje sięGłogów

Jutro młodzież z Głogowa ma wyjechać na rejs statkiem do Włoch. Na razie jedna osoba zrezygnowała2 min na czytanie

W głogowskich szkołach trwa włoski protest. Rodzice, odczuwacie to?

W piątek (28.02.), zgodnie z planem, ma odbyć się wycieczka do Włoch dla nastolatków z Głogowa. Młodzież ma popłynąć w rejs Pogorią. Udział w wyprawie weźmie 26 uczniów. Mimo informacji o zagrożeniu koronawirusem. – Jedno dziecko, na wniosek rodziców, zostało wykreślone z listy – mówi Beata Hebda, organizatorka wycieczki.

Twierdzi, że są po konsultacjach w ministerstwie i na dziś nie ma mowy o odwołaniu wycieczki. Współorganizatorem rejsu jest Biuro Armatorskie Pogoria. Jak zapewnia nas dyrektor Marek Kleban przedsięwzięto środki bezpieczeństwa. – Autokar będzie wyposażony w dozowniki do mycia rąk przy każdym wejściu. A ponadto podróż zaplanowano tak, aby nie było żadnego postoju na terenie Włoch. Jedziemy prosto do portu. A w autokarze jest toaleta – dodaje.

Tymczasem w Głogowie szkoły przygotowują się na ewentualne zagrożenie tym wirusem. – Kilkunastu uczniów ferie spędziło we Włoszech – nie ukrywa Beata Wasilewska-Ćwioro, dyrektor Szkoły Podstawowej Aslan, która dmucha na zimne. Była już w Powiatowej Stacja Sanitarno-Epidemiologicznej w Głogowie. I dowiadywała się, jak zachować się w razie podejrzenia zakażenia koronawirusem. – Na stronie kuratorium pojawiły się wytyczne, jak postępować w takich przypadkach. Nauczyciele zostali przyuczeni. A komunikat w tej sprawie pojawił się również na naszej stronie na FB, aby mogli się z nim zapoznać rodzice – informuje.

Póki co, w szkołach stosuje się środki zapobiegawcze. To przede wszystkim przypominanie uczniom o zachowaniu podstawowej higieny. Objawy koronawirusa są podobne do tych grypowych. – Cały czas monitorujemy sytuację. Zdarzały się po powrocie z zimowych ferii zachorowania na grypę. Jesteśmy przygotowani na każdy scenariusz – gwarantuje Beata Stachak, naczelnik wydziału edukacji w miejskim ratuszu.

Tylko w lutym w Głogowie potwierdzono ponad 300 zachorowań na grypę. W tym sezonie to już prawie 2 tys. 500 przypadków. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  • 0
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się