Dzieje sięGłogów

Jutro rekrutacja, wolnych jest 80 miejsc. Wakacyjna praca dla młodych1 min na czytanie

Wakacyjna praca dla młodych – uczniów i studentów. Rusza rekrutacja do programu 3

Plan jest taki, by rekrutację do programu przeprowadzić we wtorek (21.06.). W godz. 14-16 w miejskim teatrze. W ostatnich edycjach w programie brało udział jednorazowo blisko sto osób. – W tym roku możemy zatrudnić 80 osób. Dotychczas było to możliwe w dużej mierze dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Głogów. W tym roku ponownie wystąpiliśmy z wnioskiem o taką pomoc. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony i Gmina Miejska przekazała na realizację programu 50 tysięcy złotych – mówi Mateusz Kowalski ze Spółdzielni Mieszkaniowej Nadodrze w Głogowie.

Ostatnie dni czerwca to będzie czas składania dokumentów rekrutacyjnych, przeprowadzenia szkolenia z zakresu BHP oraz podziału uczestników na osiedla, na których będą pracować. – Po tych formalnościach będzie można zacząć już faktyczną pracę w terenie. Planujemy zorganizowanie dwóch turnusów – pierwszy  w dniach 4-15 lipca oraz 18-29 lipca – dodaje.

Radoxim 5

– Od początku program ma jedno założenie – edukować młodych głogowian na kilku płaszczyznach. Po pierwsze ma przygotować do poruszania się po rynku pracy. Dlatego też uczestnicy przechodzą rekrutację, wypełniają dokumenty aplikacyjne, odbywają szkolenie bhp, podpisują umowy, wystawiają rachunki za pracę, rozliczają się z urzędem skarbowym. Dokładnie tak, jak to jest w przypadku „dorosłych” pracowników – wyjaśnia rzecznik.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się