Dzieje sięFotoGłogów

Już jest! Znaczek z głogowską kolegiatą. Poczta Polska wydała go w milionowym nakładzie3 min na czytanie

znaczek 4

W piątek (25.09.) w Muzeum Archeologiczno – Historycznym uroczyście odsłonięto wizerunek znaczka, który właśnie wydała Poczta Polska. Pomysłodawcą, inicjatorem, propagatorem i lobbystą  wydania takiego znaczka pocztowego z wizerunkiem naszego miasta był Dariusz Andrzej Czaja, głogowski nauczyciel, radny miejski i regionalista.   

– To było już trzecie podejście – opowiadał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, wspominając, że w przeszłości były już próby wydania znaczka pocztowego z wizerunkiem Głogowa z dwóch różnych ważnych okazji. Niestety, nie udało się. Wreszcie wydano go z okazji 900 – lecia Kapituły Kolegiackiej, które obchodzimy w tym roku. Na znaczku jest wizerunek współczesnej kolegiaty oraz zabytkowego posągu Salomei Głogowskiej. – Znaczek jest przepiękny – ocenił prezydent.

Będzie on w powszechnym obiegu w całym kraju. Poczta zapowiedziała, że wydała go w milionowym nakładzie. Jak wspomniał proboszcz parafii kolegiackiej ks. kanonik Rafał Zendran, Kapitułę Kolegiacką „charakteryzował charakterystyczny ekskluzywizm terytorialny”. Był to zespół księży, którzy dbali nie tylko o zabytek, ale także o życie kulturalne Głogowa. 

Przy okazji uroczystości, w muzeum zorganizowano stoisko poczty ze znaczkami. Można było także kupić nowy znaczek z kolegiatą za 1 zł. Wręczono także odznaki Polskiego Związku Filatelistycznego. Złotą otrzymał Antoni Krechowiec, srebrną muzeum głogowskie, a brązową jego dyrektor Waldemar Hass. 

Skoro mamy już znaczek z Głogowa, a nasze wydawnictwo kilka dni temu wypuściło w miasto blisko 3000 widokówek Głogowa, to tylko naklejać znaczki i wysyłać pozdrowienia z naszego miasta w Polskę, Europę i świat. Widokówki są dostępne dla każdego za darmo w redakcji naszego portalu na al. Wolności 11/2 i w Biurze Informacji Turystycznej. Wydanie pocztówek to wspólna inicjatywa naszego portalu i gminy miejskiej Głogów.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się